Piotr Stokowiec: Pracowaliśmy, by utrzymać aktualną formę

2018-11-23 16:00:00
- Piłkarze otrzymali trzy dni wolnego w tej przerwie, by odpocząć, ale też solidnie popracowaliśmy. Nie ma potrzeby w tym okresie, by budować formę. My chcieliśmy podtrzymać, to co mamy - powiedział trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec na konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

- Cieszę się, że zawodnicy dostrzegli różnicę, jeśli chodzi o aspekty motoryczne. Piłkarze otrzymali trzy dni wolnego w tej przerwie, by odpocząć, ale też solidnie popracowaliśmy. Inne obciążenia, inna objętość i zawodnicy to czują i widzieli. Nie ma potrzeby w tym okresie, by budować formę. My chcieliśmy podtrzymać, to co mamy. Pierwszy raz nie graliśmy gry kontrolnej, bo rejestrujemy na bieżąco co nam potrzeba i to realizowaliśmy, by się optymalnie przygotować do tej końcówki rundy.

 

Biało-Zieloni od początku sezonu pracują od meczu do meczu, skupiając się tylko na najbliższym przeciwniku. - Myślę, że jest to słuszna koncepcja. My jako sztab szkoleniowy mamy z tyłu głowy kolejne spotkania, dlatego pracujemy w odpowiednim rytmie. Rzeczywiście jednak to co tu i teraz jest dla nas najważniejsze. Teraz skupiamy się na Jagiellonii, a potem gdy dojdzie dynamika meczów związana z Pucharem Polski, to będziemy się martwić. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się