• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Piotr Stokowiec przed meczem z Koroną: Ostatnie zwycięstwa dodały nam skrzydeł

2019-09-20 14:13:00
- Czujemy się mocni, ale za dużo przeszliśmy w piłce, żeby zachłystywać się pojedynczymi wynikami. Liczą się serie i przekrój całego sezonu - mówi przed sobotnim meczem z Koroną Kielce trener Biało-Zielonych Piotr Stokowiec.

- Trzeba z dużą pokorą podchodzić do kolejnych spotkań. Są mecze pułapki, które wydają się z pozoru proste. Dla drużyn aspirujących do najwyższych lokat są one najtrudniejsze. Sztuką jest utrzymać formę przez cały sezon, grać równo i myślę, że jesteśmy drużyną, która pokazywała taką równą formę. Dodatkowo te ostatnie zwycięstwa dodały nam skrzydeł.

 

Korona zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W ośmiu meczach zgromadziła pięć punktów. Niedawno także doszło do zmiany na stanowisku trenera.


- Ostrożnie podchodzimy do meczu z Koroną. Zdajemy sobie sprawę, że jest to nieobliczalna drużyna, która jest pewną niewiadomą, biorąc pod uwagę choćby to, że jest nowy trener. Zobaczymy, jak to wpłynie na zespół. Czujemy się mocni, ale za dużo przeszliśmy w piłce, żeby zachłystywać się pojedynczymi wynikami. Liczą się serie i przekrój całego sezonu. Mocno pracujemy, zawodnicy są świadomi i nie zlekceważymy żadnego przeciwnika. Mogę powiedzieć, że czujemy się dobrze i myślę, że drużyna wyjdzie mocno skoncentrowana na ten mecz, żeby potwierdzić tę formę.

 

 

Lechia przed sezonem wzmocniła się kadrowo, a dodatkowo w ostatnich dniach okna transferowego nie doszło do żadnych poważnych osłabień, a kontrakt z Biało-Zielonymi podpisał skrzydłowy Jaroslav Mihalik.


- Jesteśmy w miarę stabilni kadrowo. Sytuacja jest przejrzysta. Zawodnicy pracują i każdy z kibiców czy dziennikarzy może to ocenić. Wielkich niespodzianek nie ma. Dla mnie każdy zawodnik jest ważny. Na zwycięstwa składają się różne czynniki. Każdy jest potrzebny, każdy wypełnia swoją rolę. 

 

Ponadto sztab szkoleniowy zapowiedział, że zawodnicy, którzy grają mniej, będą grali w drugim zespole. Wszystko po to, by utrzymać rytm meczowy.


- Wysyłamy zawodników na mecze rezerw, gdzie ostatnio pokazali odpowiednią jakość. Skład będzie się zmieniał, staram się być obiektywnym trenerem i dobierać skład, według tego, co widzę. W tej chwili jest taki skład, ale za miesiąc może on wyglądać zupełnie inaczej. Rywalizacja wygląda coraz ciekawiej, doszli kolejni zawodnicy. Myślę, że to powinno dać dobre efekty.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się