• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

Piotr Stokowiec: Przygotowujemy do gry większą grupę zawodników

2019-06-27 16:00:00
- Znajdujemy się w kulminacyjnym punkcie, jeśli chodzi o przygotowania. To jest ten mikrocykl, który jest bardzo ważny. Sprawdzamy różne warianty, budujemy nasze zaplecze w postaci wielu młodych zawodników. Dajemy im możliwość sprawdzenia się. Chcemy ich odkrywać, dawać szansę. Po to są sparingi - powiedział trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

- W aktualnym mikrocyklu treningowym pracujemy głównie nad motoryką, a większość ćwiczeń wykonywana była z piłkami. Pracowaliśmy także sporo nad wytrzymałością, mocą i siłą. Można powiedzieć, że to taki kulminacyjny punkt, jeśli chodzi o przygotowania, to jest ten mikrocykl, który jest bardzo ważny. Sprawdzamy również różne warianty, budujemy nasze zaplecze w postaci wielu młodych zawodników. Dajemy im możliwość sprawdzenia się. Chcemy ich odkrywać, dawać szansę i po to są sparingi. Obciążenia są tak duże, że jeśli chcemy mocniej popracować, to piłkarze nie mogą grać po 90 minut, bo byłoby duże ryzyko odniesienia kontuzji. Czas regeneracji musiałby być zdecydowanie dłuższy, dlatego korzystamy z szerszego składu. Przygotowujemy większą grupę zawodników, bo wiemy, że początek sezonu rozpoczniemy na kilku frontach. Szersza grupa piłkarzy będzie nam potrzebna. 

 

Biało-Zieloni przygotowania wznowili 13 czerwca, lecz niektórzy zawodnicy w Gdańsku stawili się później. Ponadto po wznowieniu zajęć żaden z piłkarzy nie doznał poważniejszego urazu, co pozwala z optymizmem patrzeć na początek sezonu. 

 

- Praca była dwufazowa, ciężka i trudna, po dwa treningi dziennie. Ogólnie rzecz biorąc nie ma większych urazów, są tylko jakieś drobne przeciążenia. Staramy się wyrównać poziom przygotowania zawodników, bo ze względu na grę dla reprezentacji później wrócili do nas Lukas Haraslin, Filip Mladenović czy Tomasz Makowski. Staramy się tak zarządzać procesem treningowym, by wyrównać przygotowanie wszystkich do podobnego poziomu. Chcemy, żeby za dwa tygodnie byli gotowi do meczu o Superpuchar Polski. 

 

 

Lechia w drugim letnim sparingu przegrała z izraelskim Hapoel Beer Szewa 0:3. Wynik jednak mógł być inny, bo nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego przy dwubramkowej stracie. 

 

- We wczorajszym sparingu było widać, że zawodnicy odczuwają skutki całego mikrocyklu, ale też było dużo zmian w składzie. Pojawiły się drobne braki czy niedociągnięcia, które wychodzą z powodu zmęczenia, ale to nie może być głównym wytłumaczeniem. Musimy jako cała drużyna uszczelnić obronę, zagrać lepiej w defensywie, bo zbyt łatwo traciliśmy bramki. Mamy jeszcze czas, by to poprawić. Wkrótce rozpocznie się granie o stawkę i zdajemy sobie sprawę, że wymagania wobec nas będą jeszcze większe i na to pracujemy. 

 

Na zakończenie pierwszej części obozu w Cetniewie Lechia uda się do Wronek, gdzie rozegra trzeci letni sparing. Rywalem będzie cypryjski zespół AEK Larnaka. 

 

- Sobotni sparing będzie zamknięciem mikrocyklu treningowego, w którym po raz ostatni będziemy bardzo dużo zmieniać w składzie. Potem skupimy się na szukaniu optymalnego ustawienia. Zaznaczam jednak, że potrzebna nam będzie większa grupa zawodników, dlatego korzystamy z wielu piłkarzy, których mamy w kadrze. 

 

 

 

#LechiaTrenuje

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się