• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.04.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.04.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.05.2019, 18:00

Piotr Stokowiec: Skupiamy się na bieżących zadaniach do wykonania [WIDEO]

2018-08-30 15:30:00
- Korona jest zespołem, który gra bardzo dobrze i agresywnie. Jest także dobrze przygotowana fizycznie, a każdemu walczy się z nią trudno. Musimy być na to gotowi. Pracowaliśmy nad tym, żeby umieć na to odpowiedzieć. Myślę, że mamy swoje argumenty, ale nie wybiegamy za bardzo w przyszłość. Żyjemy następnym spotkaniem, skupiając się na zadaniach, które są do wykonania. Nasza solidna praca od jednego mikrocyklu do mikrocyklu daje pozytywne efekty - powiedział na konferencji prasowej przed piątkowym meczem z Koroną Kielce trener Lechii, Piotr Stokowiec.

- Bardzo dużo pisze się o zmianach w Lechii, o świetnej pracy trenera i sztabu, ale mimo wszystko powinniśmy mówić o zawodnikach, którzy stoją za tą przemianą oraz za tym miejscem w tabeli. Ich realizacja zadań, forma i praca pozwala nam dobrze funkcjonować. Ja wraz ze swoim sztabem kierujemy tym, ale to zawodnicy dają nam sygnały oraz natchnienie do dalszego działania i to od nich najwięcej zależy. Miło słuchać pochwał, ale to dopiero początek sezonu. Na pewno trzeba dostrzec ogromną pracę wykonaną przez zawodników. Przed pierwszą przerwą na kadrę mamy dwie grupy piłkarzy - jedną potrzebującą odpoczynku mentalnego, a drugą grupę, która potrzebuje ciężkiego treningu. W taki sposób będziemy chcieli rozplanować pracę w najbliższym czasie. 

 

W przygotowaniach do spotkania z Koroną uczestniczyli Joao Nunes i Błażej Augustyn, którzy w ostatnim czasie zmagali się z drobnymi urazami oraz pauzujący w ostatnim spotkaniu za nadmiar żółtych kartek Michał Nalepa. - Cieszę się, bo żaden trener nie lubi ubytków w linii obrony. W ostatnim spotkaniu (przeciwko Pogoni Szczecin 2:3 - przyp.red.) zagraliśmy bez trzech zawodników, którzy zaczynali sezon. Defensywa lubi stabilność, obrona lubi zgranie, ale chcę mieć grupę 6-8 zawodników gotowych do wejścia w każdej chwili. Dlatego ci, który nie grają, występują w zespole rezerw czy meczach kontrolnych, bo ważne są minuty na boisku i współpraca. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się