Piotr Stokowiec: Stworzyliśmy dużo sytuacji, ale musimy grać skuteczniej [WIDEO]

2018-09-29 10:30:00
- Chcieliśmy ten mecz bezwzględnie wygrać, a nawet go nie zremisowaliśmy. Powiem szczerze, że z remisu również nie byłbym zadowolony, bo przyjechaliśmy tutaj z konkretnym planem i to się nie powiodło. Wyciągniemy wnioski, a Wiśle gratuluję zdobycia trzech punktów. Stworzyliśmy dużo sytuacji, ale musimy grać skuteczniej. Myślę, że możemy także grać szybciej oraz z większym polotem i werwą - powiedział trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec na konferencji prasowej po meczu z Wisłą Płock.

 

- Myślę, że nie zremisowaliśmy wygranego meczu i tyle. Na pewno to przykry moment, bo mimo naszej czasami spowalniałej gry, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji. Był potencjał w tym meczu, by go wygrać, nie mówiąc już o niewykorzystanym rzucie karnym. Takie spotkania musimy wygrywać. Dla nas to materiał do analizy, bo obok takiego meczu nie możemy przejść obojętnie. Nie chciałbym w żaden sposób usprawiedliwiać się Pucharem Polski, podróżami. 

 

O niewykorzystanym rzucie karnym przez Flavio Paixao. - Takie sytuacje się zdarzają, że nie strzela się karnego czy kilku karnych. Myślę, że w takiej sytuacji jak Flavio jest kilku zawodników, bo mieliśmy tych sytuacji więcej. To jest drużyna, a nie tylko Flavio. Nie wszystkie oczy są skierowane na niego. Szkoda, bo w wielu momentach bardzo nam pomógł, wykonując świetnie jedenastkę w Pucharze Polski z Wisłą Kraków. Dzisiaj tak to się to potoczyła, piłka jak zaklęta nie chciała wpaść do bramki, ale mimo to powinniśmy sobie z tym poradzić. 

 

W spotkaniu Wisły z Lechią bardzo ważną rolę odegrał system wideoweryfikacji VAR, który nie uznał także drugiego trafienia Flavio. - Miałem nadzieję, że bramkarz dotknął piłki, ale nie widziałem wszystkiego z pozycji ławki. Nie chcę komentować. Mam nadzieję, że wszystko było prawidłowo. Podobnie przy drugiej sytuacji, gdy Flavio zagrywał rękę. Tego nie widziałem, więc trudno mi ocenić. Jedziemy dalej i gramy dalej, bo pokazaliśmy dziś, że potrafimy grać, potrafimy dominować i stwarzać sytuacje, ale zabrakło skuteczności. Świat nie kończy się na dzisiejszym meczu, wiele spotkań jeszcze przed nami. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się