Piotr Stokowiec: Ta drużyna będzie grała jeszcze lepiej

2018-12-18 06:00:00
- To nie był łatwy mecz dla nas i trzeba było się solidnie napracować, żeby myśleć o jakiejś zdobyczy punktowej. Oczywiście graliśmy o pełną pulę i swoje sytuacje mieliśmy - ocenił po meczu z Miedzią Legnica trener Lechii Piotr Stokowiec.
- Myślę, że Miedź też była dobrze zorganizowana, miała podwojone boki w systemie 1-5-4-1. Wiedzieli o naszych atutach i skutecznie nas blokowali. Wiadomo, że na takiej murawie i o tej porze roku atak pozycyjny gra się coraz trudniej. Stworzyliśmy swoje sytuacje, natomiast trzeba było uważać, żeby nie nadziać się na kontrę. Parę tych kontr było. To moja subiektywna ocena, ale to był energetyczny mecz. Widać, że drużyny szanowały punkt, ale chciały też wygrać i czekały na szansę. Siłę ofensywną puściliśmy taką, jaką mieliśmy, licząc na to, że zdobędziemy tę bramkę. To się nie udało. Zdaję sobie sprawę, że ta drużyna będzie grała jeszcze lepiej. Potrzebujemy okresu przygotowawczego i sparingów do tego, żeby tacy zawodnicy jak Wolski, Sobiech czy Lipski przepracowali okres przygotowawczy. Mam poczucie, że kontroluję ten proces, cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu. Wiadomo, że zdarzają się obniżki formy, słabsze mecze, ale myślę, że póki co prezentujemy równą formę i te słabsze mecze nam się nie zdarzają. Bardziej myślę tu o słabszej formie indywidualnej i to jest normalna rzecz. Gratuluję Miedzi punktu i dobrego widowiska. Taka gra daje im podstawy do tego, żeby myśleć o tym spokojnym utrzymaniu. Ja jestem zadowolony z dorobku swojej drużyny i wiem, że będziemy szli w górę. Lechię stać na podniesienie poziomu - powiedział po meczu Stokowiec.
 
 

 
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się