Piotr Stokowiec: Teraz myślimy o spotkaniu z Legią Warszawa

2018-12-06 09:00:00
- Byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska. Spodziewaliśmy się tu ciężkiego meczu i tak też było - powiedział po meczu z Termalicą trener Lechii Piotr Stokowiec.

 

- Sam jestem zaskoczony, że Termalica tak dobrze grała i operowała piłką, a jest tak nisko w tabeli. Ale końcówka rundy pokazuje, że idzie tu wszystko w dobrym kierunku. Wielu zawodników prezentuje poziom Ekstraklasy i dziś czuliśmy się, jakbyśmy grali mecz w Ekstraklasie. Szkoda trochę, że straciliśmy bramkę na 2:1, to trochę wybiło nas z szyków. Lepiej powinniśmy to kontrolować mając 2:0 i przewagę jednego zawodnika, lepiej utrzymywać się przy piłce, ale wiemy, że przeciwnik nie ma już w takiej chwili nic do stracenia i tak to wyglądało. Moja drużyna „wyciska” w tym sezonie maksimum. Chodziło nam o awans do kolejnej rundy i ten awans mamy, z czego się bardzo cieszę. Teraz myślimy o kolejnym spotkaniu z Legią Warszawa i do niego będziemy się przygotowywać. Gratuluję Termalice bardzo dobrej postawy i czekamy na nich w Ekstraklasie, bo myślę, że to klub i drużyna, która zasługuje, by wrócić do Ekstraklasy.

 

Piotr Stokowiec odniósł się także do gry Tomasza Makowskiego, który w każdym z trzech pucharowych meczów wychodził w pierwszym składzie, a z Termalicą strzelił bramkę na 2:0.

 

- Wiem, że on rośnie i gdyby nie kontuzja i nie w pełni przepracowany okres przygotowawczy, to pewnie by częściej wchodził, ale ja nie opieram się na wrażeniach, ale na swoich przekonaniach - podkreślił trener Lechii.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się