• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Piotr Stokowiec: W każdym kolejnym meczu będziemy lepsi

2018-04-22 11:00:00
- Ostatnie dwa zwycięstwa pozwoliły nam odetchnąć, ale nie tracimy czujności. Cały czas nasza przewaga nad strefą spadkową nie jest zbyt duża. Przed nami sześć bardzo ważnych spotkań, w których będziemy coraz lepsi. Wykonujemy dobrą pracę, która przynosi pozytywne efekty. Nie zatrzymujemy się jednak w miejscu - mówi na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec.

Biało-Zieloni w trzech pierwszych spotkaniach pod wodzą Piotra Stokowca nie zdobyli punktów, ale przełamanie przyszło w rywalizacjach z Arką, w których Lechia odniosła dwa zwycięstwa. Ciężki początek pracy, starcia derbowe i feta na Traugutta po wygranej w Gdyni. Jak ostatnie wydarzenia komentował Piotr Stokowiec?

- Powiem szczerze, w swojej karierze trenerskiej jeszcze czegoś takiego nie przeżyłem. Wywarło to na mnie bardzo duże wrażenie. Zrozumiałem, że mimo ciężkiej pracy wykonywanej przez drużynę, musimy pracować jeszcze ciężej, by spełnić oczekiwania kibiców. Myślę, że są to oczekiwania adekwatne do moich ambicji. Cieszę się, że tu jestem, a przywitanie nas na Traugutta utwierdziło mnie w przekonaniu, że była to dobra decyzja - podkreśla trener. 

 

Najbliższy rywal Lechii - zespół Cracovii do ostatniej kolejki sezonu zasadnicznego walczył o awans do pierwszej ósemki, ale ostatecznie po 30. kolejce zmagania zakończył na dziesiątym miejscu. 

- Cracovia też miała w tym sezonie duże problemy, ale cierpliwość i spokój w klubie pozwoliły się jej z tym uporać. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, widać konsekwencję stosowaną przez trenera. Myślę, że przed nami ciekawe spotkanie, w którym będziemy chcieli pokazać swoje walory na tle silnego rywala - zapowiada szkoleniowiec. 

 

Kilku zawodników musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek, m.in. Dusan Kuciak, czy Paweł Stolarski. Szansę debiutu otrzyma Oliver Zelenika? Po absencji za kartki wraca natomiast Sławomir Peszko. Na jaki skład zdecyduje się Piotr Stokowiec w poniedziałkowym spotkaniu?

- W ostatnim spotkaniu z Arką w Gdyni dobry występ zanotował Joao Oliveira, pokazując duże zaangażowanie, którego nie przeoczymy. W stosowanym wcześniej systemie gry skrzydłowi mieli utrudnione zadanie, kiedy decydowano się na ustawienie na boku boiska obrońcy, bądź zawodnika ofensywnego. Zdecydowaliśmy się jednak dostosować sposób gry do potencjału, którym dysponujemy. Myślę, że skrzydła mogą stać się mocną stroną Lechii, dlatego cieszę się z rywalizacji w zespole - mówi szkolenowiec. - Nie skupiam się na tym, że ktoś jest niedostępny. Mamy szeroką kadrę, w której wszyscy muszą być gotowi, by wskoczyć do składu. Wierzę w zawodników wychodzących na boisko. W najbliższych tygodniach będziemy grać co trzy dni, więc na pewno czekają nas rotacje w wyjściowej jedenastce. Z Cracovią czeka nas na pewno zmiana w bramce, ponadto w meczowej osiemnastce znajdzie się Maciej Woźniak - kończy Stokowiec. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się