21.12.2019, 18:00
    08.02.2020, 18:00

Po dogrywce odpadamy z eliminacji Ligi Europy. Brøndby - Lechia 4:1

2019-08-01 22:00:00
Na drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy Lechia Gdańsk zakończyłą swój udział w europejskich pucharach. W meczu w Brøndby Lechia uległa gospodarzom 4:1 po dogrywce. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył kapitan Flavio Paixao.

Mecz rozpoczął się dynamicznie. Błąd defensora próbował wykorzystać Lukas Haraslin, który przechwycił futbolówkę i dograł w pole karne. Niestety piłka minęła obrońców, ale również atakujących Biało-Zielonych. W 15. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Paulus Arajuuri.  W 24. minucie groźna akcja Lechii - Lukas Haraslin dogrywał w polu karnym do Flavio Paixao, jednak Portugalczyk znajdował się na pozycji spalonej i gra została przerwana. Kilka minut później znakomicie lewą stroną przedarł się Zarko Udovicić, jednak wywalczył tylko rzut rożny. Po stałym fragmencie gry okazję do zdobycia gola miał Haraslin, ale jego strzał zablokowali defensorzy Brøndby i piłka wyszła na rzut rożny. W kolejnej akcji, po doskonałym rozegraniu na lewym skrzydle, dośrodkowywał Filip Mladenović. Do piłki doszedł Haraslin, który uderzył na bramkę. Futbolówkę złapał Schwäbe. W 39. minucie bardzo niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Lechii. Simon Hedlund uderzył z prawej nogi, piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła do pola gry. Pod koniec pierwszej połowy prawą stroną przedzierał się Haraslin, ale został sfaulowany przez Anthony Junga. Po rzucie wolnym żaden z zawodników Lechii nie zdołał uderzyć piłki na bramkę gospodarzy.

Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy zaatakowali Biało-Zieloni. Świetnie w polu karnym zachował się Paixao, jednak jego strzał został zablokowany. Piłka spadła pod nogi Patryka Lipskiego, jednak ten strzelił minimalnie obok słupka. W 53. minucie po akcji prawą stroną boiska Brøndby strzeliło drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Hedlunda Kamil Wilczek pokonał Kuciaka. W 60. minucie po faulu na Haraslinie sędzia podyktował rzut wolny. Silny strzał oddał Maciej Gajos, jednak piłka trafiła w mur. W 63. minucie kolejną okazję mieli gospodarze. Po podaniu Hedlunda strzelał Simon Tibbling, jednak znakomicie obronił Kuciak. W 67. minucie bramkę zdobyli Biało-Zieloni. Po dośrodkowaniu Sławomira Peszki, golkipera pokonał kapitan Lechii Paixao. Kilka minut później zamieszanie pod bramką gospodarzy, jednak bramkarz złapał piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo. W dalszej części meczu nadal atakowali Lechiści. W 82. minucie piłka po strzale Dominika Kaisera odbił się od słupka bramki chronionej przez Kuciaka.

Cztery minuty po rozpoczęciu dogrywki po dośrodkowaniu Kevina Mensaha piłkę do bramki Lechii skierował Jesper Lindstrom. W 102. minucie gorąco zrobiło się w polu karnym Biało-Zielonych. Czysto interweniował obrońca Lechii, a za próbę wymuszenia rzutu karnego ukarany żółtą kartką został Mikael Uhre. Kolejna okazja gospodarzy - silny strzał oddał Uhre, jednak Kuciak sparował znakomicie piłkę na słupek. Tuż po wznowieniu gry po przerwie przed szansą stanął Artur Sobiech. Napastnik Lechii poślizgnął się i trafił nieczysto w piłkę. W 108. minucie po ataku gospodarzy ponownie znakomicie w bramce zachował się Kuciak. Kilka minut później po akcji zmienników Rafała Wolskiego i Peszki, strzelał ten drugi. Piłkę złapał golkiper rywali. W 118. minucie po kontrataku kolejną bramkę zdobył Lindstrom. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

II runda eliminacji Ligi Europy

Brøndby IF - Lechia Gdańsk 4:1 (1:0)

Bramki: Paulus Arajuuri (15.), Kamil Wilczek (53.), Jesper Lindstrom (94.), (118.) (Brøndby) - Flavio Paixao (67.) (Lechia)

Żółte kartki: Anthony Jung (45.), Mikael Uhre (102.), Tobias Borkeeiet (105+1.) (Brøndby) - Filip Mladenović (105+1.), Sławomir Peszko (105+1.) (Lechia)

Brøndby IF: Marvin Schwäbe – Kevin Mensah (119. Jens Gammelby), Paulus Arajuuri, Hjörtur Hermannsson, Anthony Jung – Dominik Kaiser, Josip Radošević, Lasse Vigen Christensen (78. Tobias Børkeeiet) – Simon Hedlund (90. Jesper Lindstrom), Kamil Wilczek (K), Simon Tibbling (70. Mikael Uhre)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (57. Maciej Gajos), Patryk Lipski, Tomasz Makowski - Lukas Haraslin (97. Rafał Wolski), Flavio Paixao (K) (97. Artur Sobiech), Zarko Udovicić (57. Sławomir Peszko)

Widzów: 16426