• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Podsumowanie okresu przygotowawczego Juniorów Młodszych Lechii [WIDEO]

2017-03-16 15:35:00
W najbliższą niedzielę, meczem z Wdą Świecie piłkarze Lechii U-17 zainaugurują rozgrywki Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Od ostatniego meczu o punkty Biało-Zielonych minęły już ponad 3 miesiące.

- Wiadomo, że na początku okresu przygotowawczego skupialiśmy się głównie na przygotowaniu fizycznym, potem dodaliśmy do tego elementy techniczne, a taktykę będziemy dopracowywać przez całą rundę, bo to niekończący się proces. Wszystko, co sobie założyliśmy na samym początku zostało wykonane – mówi trener Juniorów Młodszych Lechii, Dominik Czajka.

Drugi z opiekunów drużyny, Paweł Pęczak, cieszy się z postępów, jakie piłkarze poczynili w zakresie gry ciałem i przygotowania fizycznego.

- Chłopaki rosną i nabierają siły, a to taki właśnie okres, kiedy ta gra ciałem, ta agresja, ta umiejętność zastawiania się jest niesłychanie ważna. Do rozgrywek przystępujemy jako rocznik młodszy i uważam, że to dla nas kapitalna sprawa, a dzięki temu będziemy mogli przygotować się do przyszłorocznych rozgrywek, które są naszym celem. Ale chłopaki nie pękają, widać było w sparingach, chociażby w meczu z SMS Łódź, że walczyli dzielnie z dużo większymi, silniejszymi zawodnikami. To będzie procentować – podkreśla Paweł Pęczak.

Trenerzy zadowoleni byli także z postawy drużyny w meczach kontrolnych.

- Rozegraliśmy fajne sparingi, w większości zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, wyciągnęliśmy wiele wniosków. W lidze zmierzymy się ze świetnie szkolącymi młodzież Lechem Poznań, Pogonią Szczecin czy dawnym Zawiszą Bydgoszcz. Z niecierpliwością czekamy na początek rozgrywek – kończy Dominik Czajka.