• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Podsumowanie rundy jesiennej - Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk

2017-12-09 15:00:00
Nadszedł czas na podsumowanie wyników zespołu Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk występującej w Lidze Wojewódzkiej. Lechiści jesienną kampanię zakończyli na pierwszej lokacie z 34. punktami na koncie. Podopieczni Pawła Budziwojskiego i Artura Kosznickiego mogą pochwalić się znakomitym bilansem, który wynosi jedenaście zwycięstw, jeden remis oraz zaledwie jedna porażka.

Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk okazała się najlepsza Lidze Wojewódzkiej. Kolejne miejsca na ligowym podium zajęły zespoły Bałtyku Gdynia i KP Starogard Gdański. Najsłabsze natomiast okazały się ekipy Pomezanii Malbork i Jantaru Ustka, które pożegnały się z tym szczeblem rozgrywek. Lechiści najwyższą wygraną odnieśli z Jantarem, pokonując spadkowicza 18:0! Jedynym pogromcą Biało-Zielonych okazał się natomiast KS Gryf Słupsk, który w październiku odniósł zwycięstwo 2:0. 

 

- Moim najważniejszym celem jest rozwój indywidualny piłkarza. Zadaniem naszej akademii jest wyszkolenie zawodnika, który w przyszłości z powodzeniem mógłby występować na boiskach ekstraklasy. Przed moimi chłopcami daleka droga i cieszę się, że trener Dominik Czajka korzysta z zawodników z rocznika 2002  w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Chciałbym pochwalić swoich podopiecznych za zaangażowanie na treningach i podczas spotkań. Na wyróżnienie indywidualne zasługują Borys Narożny, Hubert Bugajewski i Michał Sadowski. Dziękuję również Arturowi Kosznickiemu, z którym bardzo dobrze mi się współpracuje - podkreślił trener. 

 

Biało-Zieloni w trzynastu spotkaniach zdobyli aż 65 goli, co daje średnią pięciu zdobytych bramek na mecz. 

- Graliśmy bardzo ofensywnie, ponieważ chcemy rozwijać w zawodnikach kreatywność. Rywalizowanie w starszym roczniku ma również dużo plusów, gdyż wymaga od nas szybszej i dokładniejszej gry. Jak będą wyglądały najbliższe miesiące? - Przed moimi podopiecznymi jeszcze dużo pracy. Przerwę między rundami traktuję jako normalny cykl treningowy - zakończył szkoleniowiec drużyny Paweł Budziwojski. 

 

Podsumowanie:

1. miejsce na koniec rundy jesiennej w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej B1 Juniora Młodszego

Bilans:  11 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bramki: 65-17

Sztab trenerski: Paweł Budziwojski i Artur Kosznicki

Piłkarze: Borys Narożny, Hubert Bugajewski, Michał Sadowski, Łukasz Jandziński, Marcel Wszołek, Sebastian Dziadkowiec, Kacper Chomicz, Wiktor Drzazga, Oskar Jakimowicz, Marek Niewiadomski, Mikołaj Pietrzak, Filip Jędrzyński, Ryszard Sumiński, Jakub Kałuziński, Paweł Lekowski, Dominik Rycewicz, Dominik Szukiełowicz, Dominik Majer, Filip Dymerski, Dawid Ogrodowczyk, Albin Mirowicz, Krystian Kwiatkowski, Jakub Jarzębowski, Bartosz Kuźniarski, Maciej Witkowski, Sebastian Rugowski, Marcin Wiśniewski, Piotr Gryszkiewicz, Adam Juszczyński, Jan Kopania, Maciej Marek, Maciej Woźniak

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się