• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Podsumowanie rundy jesiennej - Trampkarze Akademii Lechii Gdańsk

2018-01-03 19:30:00
Kontynuujemy nasz cykl podsumowań związanymi z występami naszych drużyn w rundzie jesiennej. W tym materiale skupimy się na piłkarzach z rocznika 2005 występujących w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy. Podopieczni Macieja Durasia i Tomasza Byszko rywalizowali ze starszymi zespołami, ale ligową batalię zakończyli na wysokiej czwartej lokacie. Bilans zespołu to osiem zwycięstw i pięć porażek.

Lechiści rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu. Najlepsi natomiast okazali się zawodnicy Jaguara Gdańsk, a kolejne lokaty na podium zajęli piłkarze Arki Gdynia SI i KS Gryfu Słupsk. Z kolei najsłabsze okazały się ekipy Jantaru Ustka i AP KP Gdynia. 

- Gra z chłopcami o rok starszymi była sporym wyzwaniem i myślę, że przyniosła wiele korzyści naszym podopiecznym. Pod względem mentalnym nie było łatwo rywalizować z przeciwnikami fizycznie mocniejszymi. Szczególnie widoczne było to, że czas reakcji na sytuacje wynikające z gry zdecydowanie się skrócił. Umiejętność podejmowania szybkich i dobrych decyzji w takich warunkach jest niezwykle ważna, gdy przeciwnik dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi. Mamy jednak cały czas, nad czym pracować i wiemy, co musimy poprawić - mówi trener zespołu Lechii U-14 Maciej Duraś.

 

Zespół z rocznika 2005 uczestniczych w kilku turniejach, rywalizując m.in. West Hamem United, Evertonem, Bayerem 04 Leverkusen, czy Spartą Praga.

- Również duże korzyści czerpaliśmy z rywalizacji w turniejach międzynarodowych i krajowych. Gra z rówieśnikami z Anglii, Niemiec, Czech, Ukrainy czy najlepszymi akademiami piłkarskimi w Polsce była niewątpliwie dodatnim czynnikiem w rozwoju moich zawodników - kontynuuje szkoleniowiec.  

 

Jak Biało-Zieloni spędzą najbliższe tygodnie? 

- Chłopcy obecnie mają przerwę w treningach, która potrwa do 15 stycznia. Każdy nich otrzymał oczywiście na ten czas zadania indywidualne do wykonania. Po powrocie do treningów zaplanowany jest obóz szkoleniowy. Pauzę między rundami zamierzamy wykorzystać na rozwój indywidualny chłopców w każdym aspekcie gry techniczno-taktycznym, motorycznym i mentalnym. Następnie rozegramy kilka sparingów m.in. z Pogonią Szczecin, Akademią Piłkarską Piotra Reissa, Olimpią Elbląg - kończy. 

 

Podsumowanie: 

4. miejsce na koniec rundy jesiennej rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej C2 Trampkarzy U-14

Bilans: 8 zwycięstw i 5 porażek, bramki: 50:22

Sztab trenerski: Maciej Duraś i Tomasz Byszko

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się