• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Podsumowanie rundy jesiennej - Trampkarze Starsi Akademii Lechii Gdańsk

2017-12-16 12:00:00
Czas na kolejne podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu drużyny Akademii Lechii Gdańsk. Bohaterami tego materiału będą Trampkarze Starsi prowadzeni przez Grzegorza Grzegorczyka i Łukasza Gajowniczka. Biało-Zieloni ligową kampanię zakończyli na trzecim miejscu Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych i dorobkiem 31. punktów. Bilans zespołu to 10 zwycięstw, jeden remis i trzy porażki.

Drużyna Akademii Lechii zajęła trzecie miejsce na koniec pierwszej rundy rozgrywek Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych. Najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, którzy na finiszu kampanii wyprzedzili zespół Lecha Poznań. Biało-Zieloni do pierwszego miejsca stracili sześć punktów, do poznaniaków natomiast cztery oczka. 

 

- Rundę jesienną można podsumować w myśl powiedzenia: „Trenujesz tak jak grasz i grasz tak jak trenowałeś”. Chłopcy na każdym treningu dają z siebie wszystko i chcą się rozwijać, co przekłada się na grę - podsumował opiekun drużyny Grzegorz Grzegorczyk. 

 

Za nami pierwsza historyczna runda rozgrywek Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych, w której wystąpiły drużyny z czterech województw. 

- Reorganizacja rozgrywek i utworzenie Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych U-15 był doskonałym posunięciem. Poziom sportowy ligi stoi na bardzo wysokim poziomie, za czym idzie także rozwój indywidualny zawodników w wielu aspektach - ocenił trener Lechii U-15. 

 

Lechiści zajęli miejsce na najniższym stopniu ligowego podium, ale walka o najwyższe lokaty trwała do ostatniej kolejki. 

- Walczyliśmy do samego końca o zwycięstwo w lidze, co przed startem rozgrywek wydawało się niemożliwe. Udało nam się pokonać bezpośredniego rywala - zespół Lecha Poznań 1:0 (przyp. red.), co na pewno pozwoliło chłopakom uwierzyć w swoje umiejętności. Najważniejsze jest jednak, by zawodnicy dalej robili postępy, a wyniki dla trenerów to fakt drugoplanowy - podkreślił szkoleniowiec. 

 

Jak będą wyglądały najbliższe tygodnie podopiecznych Grzegorza Grzegorczyka i Łukasza Gajowniczka? 

- Treningi na boisku kończymy 18 grudnia, natomiast do zajęć wracamy po przerwie świąteczno-noworocznej. Nie rezygnujemy natomiast z treningów motorycznych. Mamy zaplanowane sparingi z wymagającymi przeciwnikami, a także weźmiemy udział w mocno obsadzonym turnieju we Wrocławiu. W drugim tygodniu ferii wyjeżdżamy na obóz do Rewala - zakończył trener Grzegorz Grzegorczyk. 

 

Podsumowanie: 

3. miejsce na koniec rundy jesiennej rozgrywek Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych U-15

Bilans: 10 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki, bramki: 27:12

Sztab trenerski: Grzegorz Grzegorczyk i Łukasz Gajowniczek

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się