Podsumowanie sezonu: Juniorzy młodsi i Trampkarze

2019-07-19 16:00:00
W minionym sezonie Juniorzy Młodsi Akademii Lechii zajęli 5. miejsce w lidze wojewódzkiej. Jedną pozycję wyżej w Pomorskiej Lidze Trampkarzy Starszych uplasowali się Biało-Zieloni z rocznika 2005. Na 10. miejscu rozgrywki wojewódzkie zakończyli Trampkarze Młodsi. Wszystkie zespoły rywalizowały z rok starszymi rywalami.

W rozgrywkach ligi wojewódzkiej drużyna Juniorów Młodszych B1 uplasowała się na 5. miejscu. Najwięcej występów w lidze zanotował Ricardo Goncalves do Nascimento (26), a najlepszym strzelcem był Mateusz Sadło (13). Bilans bramkowy drużyny to 57-38.

 

- To był trudny sezon. Zespół występował w lidze wojewódzkiej, gdyż dla kategorii U-16 nie ma Centralnej Ligi Juniorów. Duży wpływ na rezultat w lidze miała gra piłkarzy w drużynach starszych (rezerwy, U-19, U-17). Nie uzupełnialiśmy składu młodszymi zawodnikami ze względu na udział w CLJ U-15. Cieszy bardzo fakt, że kilku piłkarzy z rocznika 2003 zadebiutowało w rezerwach, a Jakub Cieślicki wziął udział w treningu pierwszej drużyny. Nie chciałbym nikogo wyróżniać, gdyż wszyscy włożyli dużo pracy na treningach i meczach. Specjalne podziękowania dla trenerów Piotra Kotlarczyka i Grzegorza Grzegorczyka, którzy również pracowali z tym rocznikiem w minionym sezonie - podsumował występy zespołu z rocznika 2003 trener Łukasz Gajowniczek.

 

Drużyna z rocznika 2005 zagrała w minionym sezonie w lidze wojewódzkiej. W 24. kolejkach Lechiści wywalczyli 43 punkty, co pozwoliło na zajęcie 4. miejsca. Bilans bramkowy zespołu to 87-49. Do drugiej pozycji w tabeli zabrakło zaledwie jednego punktu. W przyszłym sezonie podopieczni Tomasza Byszko i Jakuba Żukowskiego zagrają w Centralnej Lidze Juniorów U-15. 

 

Zespół Akademii Lechii do lat 13 w minionym sezonie uplasował się na 10. miejscu w Pomorskiej Lidze Trampkarzy Młodszych. Bilans bramkowy drużyny to 80-84. W 28 meczach Biało-Zieloni wywalczyli 37 punktów. Podopieczni trenerów Dawida Żmijewskiego i Łukasza Rusinka na koniec sezonu zagrali także w turnieju Złote Lwy Gdańskie, gdzie zajęli 2. miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcel Bajko, który do przyszłego sezonu przygotowuje się z drużyną z rocznika 2005. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się