• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Pokolenia Lechii Gdańsk: Jakub Cieślicki

2019-09-25 12:00:00
Jakub Cieślicki to zawodnik Lechii U-18. W tym sezonie strzelił 4 bramki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zagrał też w dwóch spotkaniach RWS Investment Group IV Ligi. Kuba pochodzi z Łodzi, ale od trzech lat reprezentuje barwy Lechii Gdańsk.

Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką? Czy wcześniej zajmowałeś się inną dyscypliną sportową?

Od zawsze na pierwszym miejscu była piłka i tylko piłka. Moja przygoda z tym sportem zaczęła się w wieku 5 lat. Mama zabrała mnie na pierwszy trening na hali w SMS-ie Łódź. Zawsze podobała mi się gra w piłkę nożną i zostałem już przy tym do teraz. 

 

Jaka jest twoja ulubiona drużyna piłkarska na świecie?

Moją ulubioną drużyną jest FC Liverpool. Uwielbiam ten klub od zawsze. Jak byłem mały to oglądałem mecze z tatą. Moim wzorem w zespole z Anglii jest Roberto Firmino. Chociaż na lewej pomocy najlepszym piłkarzem świata jest według mnie Eden Hazard z Realu Madryt. To najlepszy drybler, który cały czas się rozwija. 

 

Jak do tego doszło, że grasz w Lechii Gdańsk? 

Najpierw krótko byłem w SMS-ie Łódź, potem przez długi okres czasu grałem w ŁKS-ie Łódź, a od trzech lat jestem zawodnikiem Lechii. W Toruniu graliśmy trójmecz – Lechia, ŁKS i Elana. W spotkaniu z Lechią było 4:2 lub 5:2, a ja strzeliłem 4 bramki. Po meczu trenerzy Grzegorz Grzegorczyk i Tomasz Gałązka porozmawiali z moją mamą. Przyjechałem na testy i już zostałem w Gdańsku.

 

 

 

Jak często chodzisz na mecze PKO Ekstraklasy z udziałem Lechii? Czy podpatrujesz zawodników pierwszej drużyny na treningach?

Na mecze Lechii chodzimy systematycznie. Jak są spotkania u siebie i pasuje nam termin to chętnie idziemy. Jak nie uda się przyjść na stadion to zawsze oglądamy w telewizji. Podpatruje kilku zawodników z mojej pozycji np. Rafała Wolskiego, Lukasa Haraslina czy Sławka Peszki. Miałem już okazję trenować w drugiej drużynie ze Sławkiem i Grzesiem Wojtkowiakiem. Było to świetne doświadczenie, bo zawsze nam pomagali. Grzesiu był dla nas jak ojciec drużyny, trzymał szatnię. 

 

Jak smakuje zwycięstwo derbowe na stadionie w Gdyni? 

To jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Michał świetnie wykorzystał okazję strzelecką, chociaż nie była to łatwa piłka. Udało mu się pokonać bramkarza i chwała mu za to! Derby rządzą się swoimi prawami. Czuć było inną atmosferę, było agresywnie, dużo ludzi na trybunach, transmisja na kanale Łączy nas piłka. Naprawdę to fajne uczucie, że wygraliśmy ten mecz. To czwarty mecz z rzędu, który wygrywamy. Jesteśmy na fali i wiemy, że z każdą drużyną możemy spokojnie walczyć o 3 punkty. Mecz z Lechem Poznań był lekkim przełamaniem. Zagraliśmy w taki sposób, że pomimo niskiego zwycięstwa byliśmy lepsi przez cały mecz. Lech nie miał nic do powiedzenia. Dopiero w drugiej części zaatakował nas, ale wywalczyliśmy 3 punkty. 

 

Co chciałbyś osiągnąć w tym sezonie? 

Celem jest jak najwyższa lokata w Centralnej Lidze Juniorów. W rezerwach chciałbym też zagrać parę meczów, może nawet uda się na jakieś spotkanie wyjść w pierwszym składzie. Myślę, że awans do trzeciej ligi jest jeszcze jak najbardziej realny. Moim celem indywidualnym jest też zaproszenie od trenera Piotra Stokowca na treningi z pierwszą drużyną. Wiem, że muszę ciężko pracować, aby być zauważonym. Być może uda się też kiedyś pojawić w kadrze Polski. Pracuję na to, żeby dostać powołanie. 

 

Jaki jest cel drużyny U-18 na trwający sezon?

Celem było utrzymanie w lidze. Po dwóch pierwszych meczach, w których straciliśmy punkty wiele osób nas skreślało, ale my pokazaliśmy moc. Trener w nas wierzył i udowodniliśmy wszystkim, że jesteśmy grupą, która doskonale się rozumie zarówno na boisku, jak i poza nim. Będziemy na pewno walczyć o jak najwyższe miejsce, nawet o Mistrzostwo Polski. Jesteśmy teraz na trzecim  miejscu po siedmiu kolejkach, chociaż kilka meczów temu byliśmy w grupie spadkowej. 

 

PYTANIE Z ZESPOŁU: Z kim Ci się najlepiej współpracuje w drużynie?

W ostatnim meczu chłopaki pokazali, że środek jest nasz. Rysiu Sumiński, Mikołaj Rakowski i Jakub Kałuziński zawładnęli środkiem i Arka nie miała z nami szans. Na pewno z „Sezonem” dobrze mi się współpracuje, bo rozumiemy się bez słów. Jesteśmy o rok młodsi, więc jeszcze w kolejnym sezonie będziemy mogli wspólnie grać w drużynie U-18. Na boisku w akcjach dwójkowych najlepiej współpracuje mi się z Kubą „Małym” Kałuzińskim. W małej grze, ja idę na skrzydło, on mnie wypuszcza, ja wycofuje i pewna bramka. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się