• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Pokolenia Lechii Gdańsk: Kacper Sezonienko

2019-08-27 14:30:00
Kacper Sezonienko to piłkarz Akademii Lechii, który trenuje z zespołem do lat 18. W niektórych meczach wspomaga także drużynę, występującą w RWS Investment Group IV Lidze. 17-letni napastnik wyróżnił się podczas spotkania CLJ ze Śląskiem Wrocław, kiedy pokonał bramkarza rywali aż pięciokrotnie.

Od kiedy grasz w Lechii? Gdzie rozpoczynałeś swoją przygodę z piłką?

 

W Lechii gram od zeszłego sezonu. Najpierw było roczne wypożyczenie, a obecnie dołączyłem do zespołu na stałe. Rozpocząłem swoją przygodę piłkarską w klubie Don Bosco Ostróda. Obecnie ta drużyna nazywa się AP Ostróda.

 

Dlaczego grasz w piłkę?

 

Na pierwszy trening zabrała mnie mama. Był to zespół Don Bosco Ostróda. Polubiłem to bardzo i później weszło mi to w krew.

 

Kto jest twoim idolem piłkarskim?

 

Moim idolem jest Leo Messi. W związku z tym jestem za FC Barceloną. Osobiście wzoruję się na Robercie Lewandowskim. Bardzo podoba mi się jego gra i zachowanie na boisku.

 

Jak często chodzisz na mecze PKO Ekstraklasy z udziałem Lechii?

 

Niestety bardzo rzadko. Pochodzę spoza Gdańska, a wolne weekendy staram się poświęcać na spotkania z rodziną. Poza tym bardzo często nasze mecze i wyjazdy pokrywają się z terminami pierwszej drużyny i nie mam możliwości wspierania pierwszej drużyny na stadionie. Jeśli tylko mam czas to oglądam transmisję z meczu w telewizji. Moim największym autorytetem z pierwszego zespołu jest Artur Sobiech, który gra również na pozycji „dziewiątki”.

 

W meczu ze Śląskiem strzeliłeś 5 goli. Czy wzrosło zainteresowanie twoją osobą? Jak się czułeś w trakcie i po meczu CLJ?

 

Byłem zadowolony, gdy strzeliłem piątą bramkę. Przy wyniku 6:5 chciałem, tak jak cała drużyna, aby ten mecz się już skończył. Niestety nie udało się tego rezultatu dotrzymać do końca. Będziemy musieli jeszcze popracować nad zadaniami defensywnymi. Sporo osób po meczu do mnie pisało i gratulowało. Nawet zwiększyło się zainteresowanie agencji menadżerskich.

 

Jakie masz cele na ten sezon?

 

Moim celem jest zgromadzenie jak najwięcej bramek. Póki co skupiam się bardziej na grze w CLJ. Jeśli będzie okazja to postaram się zagrać jak najlepiej również w drużynie czwartoligowej. 

 

O co walczycie w CLJ?

 

Ja tylko myślę o Mistrzostwie Polski. Początek pokazał, że będzie ciężko, ale z meczu na mecz jest coraz lepiej. Musimy popracować zarówno w obronie, jak i w ofensywie. Wówczas nasze szanse będą wzrastać.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się