• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Pokolenia Lechii Gdańsk: Krystian Okoniewski

2019-08-30 14:00:00
Krystian Okoniewski jest zawodnikiem Lechii od kilku miesięcy. Napastnik przeszedł do Biało-Zielonych z Hetmana Zamość. W rundzie wiosennej 14-latek spędził w drużynie z piłkarzami o rok starszymi. Był najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu występującego w Centralnej Lidze Trampkarzy. W nowym sezonie Okoniewski jest podstawowym graczem w zespole z rocznika 2003.

Pokolenia Lechii Gdańsk to nasz nowy cykl, w którym rozmawiamy z najzdolniejszymi zawodnikami Akademii Lechii Gdańsk. W poprzednim odcinku przepytaliśmy Kacpra Sezonienko.

 

Jak wyglądały twoje początki z piłką? Kto najbardziej zachęcał Cię do gry?

Na pierwszy trening zaprowadzili mnie rodzice. Miałem wówczas 7 lat. Nie pamiętam dokładnie, jak pierwsze zajęcia wyglądały, ale wiem, że bardzo mi się spodobało. Rozpoczynałem grę w piłkę w zespole Olimpia Miączyn.

 

W jakich drużynach grałeś w swojej historii z piłką?

Po Olimpii Miączyn, gdy skończyłem 10 lat, dołączyłem do Akademii Hetmana Zamość. Grałem tam cztery lata i w lutym tego roku przeszedłem do Lechii. Pomimo zainteresowania kilku klubów, najbardziej spodobało mi się w Gdańsku i ten zespół wybrałem. Teraz mieszkam w Domu Piłkarza Akademii Lechii.

 

Jaka jest twoja ulubiona drużyna w Polsce, a jaka za granicą?

Moją ulubioną drużyną w Polsce jest Lechia Gdańsk. W światowym futbolu najbardziej lubię FC Barcelonę. Najbardziej wzoruję się jednak na Robercie Lewandowskim, który jest silnym zawodnikiem, grającym na mojej pozycji.

 

Czy obserwujesz poczynania pierwszej drużyny Lechii? Może chodzisz na treningi sprawdzić, jak sobie radzą?

Jeżeli tylko mam czas, to oczywiście przychodzę na mecze Lechii. Chciałbym być na każdym spotkaniu, ale czasami moja drużyna gra w tym samym czasie i nie da się tego połączyć. W Lechii szczególnie obserwuję Flavio Paixao. W każdym meczu staram się sprawdzać, jak Flavio się zachowuje na boisku, bo gra na podobnej pozycji do mnie. Zdarza się, że obserwuję piłkarzy pierwszego zespołu na treningach, bo czasami mamy trening na Traugutta i po zajęciach zatrzymuję się i oglądam, jak ćwiczą.

 

Od kilku lat regularnie jesteś powoływany do reprezentacji Polski. Jakie to uczucie móc zagrać z "orzełkiem na piersi"?

Występowanie w barwach Polski to bardzo duża odpowiedzialność. Motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy. W klubie trzeba bardzo mocno pracować, żeby być zauważonym i zostać powołanym do reprezentacji Polski. Byłem na zgrupowaniach Talent Pro, Letniej, Jesiennej, Zimowej i Wiosennej Akademii Młodych Orłów. Obecnie zostałem powołany na konsultację szkoleniową.

 

Jakie masz cele indywidualne w tym sezonie?

Moim celem jest strzelić jak najwięcej bramek. Na razie gram z dwa lata starszymi zawodnikami. Póki co mi to wystarcza. Czuję, że się bardzo dobrze rozwijam w tej drużynie.

 

Jakie macie cele zespołowe w drużynie U-17 na ten sezon?

Takie jak każdy. Chcemy być jak najwyżej w tabeli ligowej i walczyć o Mistrzostwo Polski. Wszyscy mają ten sam cel. Na pewno najważniejsze jest wygrywać kolejne mecze. W niedzielę gramy o 3 punkty z AP Reissa.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się