• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  06.03.2021, 15:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  13.03.2021, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.03.2021, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  17.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.05.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.05.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.05.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.05.2021, 00:00

Pokolenia Lechii Gdańsk: Wiktor Drzazga

2019-11-13 19:00:00
Wiktor Drzazga to podstawowy obrońca Lechii U-18. W Centralnej Lidze Juniorów zagrał we wszystkich dotychczasowych meczach pełne 90 minut. W ostatnim spotkaniu z Pogonią Szczecin strzelił pierwszą bramkę w tym sezonie.

Jak rozpoczęła się twoja przygoda z piłką nożną?

Moja przygoda zaczęła się w 2008 roku. Miałem wtedy 6 lat. Tata zaprowadził mnie na boisko MRKS na pierwszy trening. To była wówczas szkółka Lechii.

 

Dlaczego wybrałeś grę w piłkę?

Od zawsze lubiłem kopać piłkę, chodzić na boiska. Chciałem mieć ciągle piłkę przy nodze. Mój brat grał kiedyś w Gedanii i Lechii. Jak się w czasach mojego dzieciństwa wychodziło się na podwórko, to zawsze graliśmy w piłkę. Natomiast z Krzysztofem Drzazgą z Wisły Kraków łączy mnie tylko nazwisko. Nie jest to moja rodzina, chociaż śledzę uważnie jego karierę.

 

Jesteś podstawowym obrońcą drużyny Lechii U-18. W ostatnim meczu wyjazdowym zachowaliście czyste konto i zdobyliście trzy punkty. Czy celem defensywy jest 0 straconych bramek?

Na pewno zawsze chcemy zagrać "na zero z tyłu", najlepiej jak to możliwe. Z tyłu głowy, kiedy mamy czyste konto, pojawia się myśl "dobra robota".

 

Rozpocząłeś sezon na środku obrony z Patrykiem Nowakowskim, obecnie twoim partnerem jest Jakub Kapuściński. Czy odczuwasz różnicę podczas meczów?

Jest różnica m.in. pod względem ustawiania się. To zależy czy ktoś jest szybszy, czy muszę go asekurować. Każdy zawodnik jest inny pod kątem szybkości i fizyczności. Przyzwyczajamy się też do bramkarzy. Wiemy, kiedy możemy podać dołem, a kiedy lepiej nie. U nas bramkarze są jednak solidni.

 

Jak często chodzisz na mecze PKO Ekstraklasy z udziałem Lechii?

Często zdarza się tak, że mamy mecze, kiedy Lechia gra. Staram się chodzić na spotkania. Jak się nie uda to oglądam w telewizji. Zawsze w czwartki, jak kończymy trening na siłowni, to pierwszy zespół trenuje i patrzymy sobie i podglądamy co robią. Ogólnie Lechia w defensywie ma wielki kompakt. Widać, że się wszyscy dobrze dogadują. Jak dla mnie Błażej Augustyn to skała, nie do przejścia.

 

Kto jest twoim piłkarskim idolem?

Zdecydowanie Frank Lampard. Strzelał bardzo dużo goli. Jest ofensywnym zawodnikiem, ale dla mnie zawsze był wzorem. To legenda Chelsea, a to mój ulubiony klub. Teraz Lampard jest trenerem "The Blues". W zespole występuje wielu młodych i bardzo mi się to podoba. Świetnie się to ogląda.

 

Jakie to uczucie reprezentować barwy Biało-Zielone w najwyższej polskiej lidze juniorów?

Gra w barwach Lechii w CLJ to duża odpowiedzialność i presja. Jestem szczęśliwy, gdy gram. To bardzo pozytywne uczucie. Nie wyobrażam sobie gry dla innej drużyny niż Lechia. Byłoby to ogromne wyzwanie.

 

Jakie masz cele indywidualne na ten sezon?

Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony. Grać jak najlepiej potrafię. W tym sezonie nie udało mi się zadebiutować w drużynie czwartoligowej, chociaż raz byłem na ławce rezerwowej – w meczu z Jaguarem. Chciałbym, abyśmy osiągnęli jak najlepszy wynik w drużynie U-18. Cały czas będę ciężko trenować i czekać na swoją szansę w seniorskiej piłce.

 

Jaki jest cel drużynowy zespołu w Centralnej Lidze Juniorów?

Wszyscy w drużynie chcą walczyć o jak najwyższe cele. Każdy mecz chcemy wygrać i nie ma żadnych kalkulacji.

 

PYTANIE Z ZESPOŁU: Wymień najlepszych techników z zespołu Lechii U-18.

To podchwytliwe pytanie, ale odpowiedź brzmi: "Mały" (Jakub Kałuziński), Rysiu Sumiński i "Cieśla" (Jakub Cieślicki). Zaraz za nimi Marek Niewiadomski. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się