• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    04.04.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Pokolenia Lechii Gdańsk: Wiktor Rachwał

2019-09-10 09:00:00
Wiktor Rachwał to kapitan zespołu Lechii do lat 15. Wraz ze swoją drużyną występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Na boisku Wiktor najlepiej się czuje jako środkowy obrońca. W meczu z Arką wykorzystał rzut karny i zapewnił Biało-Zielonym zwycięstwo w pojedynku derbowym.

Od kiedy grasz w Lechii? Gdzie rozpoczynałeś swoją przygodę z piłką?

Swoją przygodę z piłką rozpocząłem w Lechii w wieku 4 lat. Gram w klubie dziesięć lat. Pierwszy trening był na sali. Zaprowadzili mnie tam rodzice, którzy nadal bardzo mnie wspierają w dążeniu do bycia piłkarzem.

 

Dlaczego wybrałeś grę w piłkę? Kto Cię do tego zmotywował?

Jak byłem mały to często chodziłem na treningi i mecze mojego kuzyna Miłosza Kałahura i bardzo mi się to spodobało. Miłosz gra teraz w pierwszej lidze, w Sandecji Nowy Sącz. On też teraz mi dopinguje.

 

Kto jest twoim idolem piłkarskim? Jakim drużynom najbardziej kibicujesz?

Moim idolem jest Paul Pogba, który gra w Manchesterze United. „Czerwone Diabły” to moja ulubiona drużyna za granicą. W Polsce oczywiście najbardziej kibicuję Lechii.

 

Jak często chodzisz na mecze PKO Ekstraklasy z udziałem Lechii? Czy obserwujesz pierwszą drużynę?

Chodzę na mecze, jeśli tylko mam możliwość. Bardzo mi się podoba gra Błażeja Augustyna i Michała Nalepy.

 

Jesteś kapitanem drużyny Lechii U-15. Jakie to uczucie grać w meczach Centralnej Ligi Trampkarzy w opasce?

Jestem dumny, że mogę być kapitanem takiej dobrej drużyny. Gra z opaską dodaje mi dużej motywacji do ciężkiej pracy. Jestem kapitanem od 2-3 lat. Jest to świetne uczucie.

 

Jakie masz cele indywidualne na ten sezon? Czy dla obrońcy liczą się bardziej bramki, asysty czy czyste konta?

Moim celem na ten sezon jest zagranie w jak największej liczbie spotkań w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Dla mnie jako obrońcy najbardziej liczą się czyste konta, a następnie asysty i bramki.

 

O co walczycie w CLJ U-15?

W każdym meczu dajemy z siebie 100%. Chcemy grać dobrą piłkę i przede wszystkim bawić się z gry. Walczymy, żeby każdy mecz wygrać i później jak się uda to awansować do fazy finałowej Mistrzostw Polski.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się