10.08.2018, 18:00
    19.08.2018, 15:30

Polska przegrywa z Nigerią. Sławomir Peszko poza kadrą meczową

2018-03-23 22:43:00
Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Nigerią w towarzyskim meczu rozegranym we Wrocławiu. W kadrze meczowej Biało-Czerwonych zabrakło pomocnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszki, który zmaga się z infekcją wirusową.

W pierwszej połowie Polacy stworzyli sobie trzy okazje do zdobycia bramki. Na samym początku meczu po kontrataku i podaniu Rafała Kurzawy przed szansą stanął Robert Lewandowski, jednak po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Z kolei w 36. minucie znów dobrym dośrodkowaniem popisał się Kurzawa, a bliski strącenia piłki do bramki Nigeryjczyków był Grzegorz Krychowiak, któremu zabrakło raptem kilka centymetrów, by sięgnąć futbolówkę. Szczęścia podopiecznym Adama Nawałki zabrakło też tuż przed przerwą. Po rzucie wolnym Piotra Zielińskiego i delikatnym zagraniu głową Krychowiaka piłka zmierzała w stronę bramki Nigerii. Ostatecznie wybił ją Leon Balogun, jednak zrobił to już zza linii bramkowej. Mimo tego arbiter nie uznał gola dla Polaków i pierwsza część meczu zakończyła się rezultatem 0:0.

W drugiej połowie ponownie Biało-Czerwoni mogli wyjść na prowadzenie, kiedy w 56. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Lewandowski, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a kiedy w końcu uderzył, to trafił wprost w nigeryjskiego bramkarza. Skuteczniejsi od Polaków okazali się ich rywale. W 60. minucie Victor Moses upadł w polu karnym, a arbiter uznał, że był w tej sytuacji faulowany przez Marcina Kamińskiego i podyktował rzut karny, który sam poszkodowany zamienił na gola. Chwilę później wyrównać mógł wprowadzony z ławki rezerwowych Artur Jędrzejczyk, ale po wrzutce Kurzawy główkował nad poprzeczką. W 70. minucie znów szansę miał Krychowiak, jednak po jego strzale z dystansu piłka minęła w niedużej odległości nigeryjską bramkę.

Polska – Nigeria 0:1 (0:0)

Bramka: Moses (61. karny)

Polska: - Fabiański (46. Białkowski) – Piszczek (46. Jędrzejczyk), Glik, Kamiński – Frankowski (86. Kędziora), Linetty (18. Góralski), Krychowiak, Kurzawa – Zieliński, Lewandowski (67. Świerczok), Kownacki (72. Milik)

Nigeria: Uzoho – Shehu (78. Ebuehi), Ekong, Balogun, (74. Omerou), Idowu – Moses, Ndidi, Obi (65. Onazi), Iwobi (59. Musa) – Iheanacho (83. Ogu), Ighalo (89. Simon)

Żółte kartki: Góralski – Obi