21.12.2019, 18:00
    08.02.2020, 18:00

Porażka na inaugurację. Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 0:2

2019-08-10 13:29:00
W meczu 1. kolejki IV ligi pomorskiej Lechia II Gdańsk przegrała z rezerwami Arki 0:2. Bramki dla rywali zdobywali Jakub Wilczyński i Aleksandar Kolew. Kolejny mecz Lechiści zagrają na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk.

Na początku meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w 12. minucie zawodnicy oddali pierwszy groźny strzał. Atakowanie rozpoczęli goście. Już w 14. minucie Zlatana Alomerovicia pokonał Jakub Wilczyński. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli Biało-Zieloni. Próby Kuby Lizakowskiego i Mateusza Żukowskiego nie znalazły jednak drogi do bramki. Do końca pierwszej części gry dobre dośrodkowania posyłał z rzutów wolnych kapitan Lechii Adrian Petk. Niestety ani Daniel Mikołajewski, ani Mateusz Cegiełka nie zdołali wykorzystać wrzutek i piłka po ich strzałach mijała słupek bramki gości.

W drugiej części gry szansę na wyrównanie miał Żukowski. Po indywidualnej akcji w 58. minucie napastnik Lechii wywalczył jedynie rzut rożny. Kilka minut później Aleksandar Kolew podwyższył prowadzenie Arki. Pod koniec spotkania Lechiści ruszyli do ataku. W 78. minucie groźny strzał oddał Mikołajewski, jednak bramkarz obronił. Po chwili szczęścia próbował Egy Maulana Vikri. Niebezpieczne uderzenie golkiper Arki wybił na rzut rożny. W ostatnich minutach pojedynku dwie okazje na zdobycie bramki honorowej miał jeszcze Żukowski. W obu przypadkach piłka przeleciała nad poprzeczką.

- Jesteśmy zawiedzeni wynikiem, bo Arka wygrała 2:0. Jeszcze w końcówce mogli strzelić bramkę po naszych błędach w obronie. Myśleliśmy, że takich zachowań się pozbyliśmy w okresie przygotowawczym, ale musimy dalej nad tym pracować. Widać było, że Arka na kluczowych pozycjach miała wsparcie zawodników pierwszej drużyny. Mowa tutaj o Mariciu, Cvijnoviciu i Kolevie. Są to piłkarze z dobrego zespołu ekstraklasowego. W każdym momencie robili różnice. Oczekiwałem po moich piłkarzach więcej szczególnie ze strony wolicjonalnej. Mogliśmy bardziej walczyć bark w bark, a przegrywaliśmy pojedynki w środku pola, po których Arka dochodziła do sytuacji strzeleckich. Wyciągniemy wnioski i w czwartek wrócimy na zwycięską ścieżkę - powiedział po meczu trener rezerw Lechii Dominik Czajka.