17.04.2021, 00:00
    21.04.2021, 00:00

Porażka z Rakowem 0:3

2019-12-21 16:53:00
Biało-Zieloni przegrali w sobotnim spotkaniu 0:3 z Rakowem Częstochowa. Była to szósta porażka Lechii w tym sezonie ligowym.

Obie drużyny rozpoczęły mecz spokojnie. W 5. minucie pierwszy strzał oddali goście. Uderzenie z głowy Miłosza Szczepańskiego w bezpiecznej odległości minęło bramkę Lechii. Po chwili do głosu doszli Biało-Zieloni. Najgroźniejszy strzał oddał w 12. minucie Sławomir Peszko. Piłka po uderzeniu skrzydłowego Lechii skozłowała i odbiła się od słupka. Kilka minut później swoich sił z dystansu próbował Patryk Lipski. Tym razem interweniował Jakub Szumski i piłka wyszła na rzut rożny. W 23. minucie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Lechii. Po dośrodkowaniu z prawej strony przed szansą stanął Sebastian Musiolik, ale napastnik Rakowa chybił. W 38. minucie silny strzał zza pola karnego wykonał Filip Mladenović, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Na trzy minuty przed przerwą drużyna gości mogła wyjść na prowadzenie. Po dobrym rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu z lewej strony boiska z głowy strzelił Tomas Petrasek. Piłka powędrowała jednak w trybuny. Arbiter po upływie doliczonych dwóch minut zakończył pierwszą połowę spotkania. Do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła bramki.

Od razu po wznowieniu gry do ataku ruszyła Lechia. Na prawej stronie świetnie zachował się Peszko, który oddał silny strzał na bramkę, ale Szumski odbił piłkę. W 51. minucie w polu karnym znalazł się Lukas Haraslin. Obrońca Rakowa wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg. Arbiter konsultował się jeszcze z sędziami VAR, ale ostatecznie podjął decyzję o prawidłowej interwencji Petraska. W 54. minucie na bramkę Lechii uderzył Szczepański, ale pewnie obronił Zlatan Alomerović. Błyskawicznie odpowiedzieli Biało-Zieloni. W polu karnym Haraslin zwiódł obrońców i strzelił przy lewym słupku, ale obronił golkiper. Minutę później arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Lechii. W 59. minucie rzut karny wykorzystał Daniel Bartl i Raków objął prowadzenie w meczu. Po kilku minutach Raków podwyższył wynik. Gola po strzale głową zdobył napastnik Sebastian Musiolik. Piłkarze drużyny gości poszli za ciosem. W 67. minucie okazję miał Michał Skóraś, ale Alomerović złapał piłkę. W 82. minucie zespół gości strzelił kolejną bramkę. Tym razem golkipera Lechii pokonał Skóraś. Kilka minut później na murawie pojawił się debiutant Kacper Urbański. Jest to 15-letni wychowanek Akademii Lechii. W 87. minucie okazję do zdobycia bramki dla Lechii miał Mladenović, ale piłka po strzale Serba minimalnie minęła słupek. W doliczonym czasie gry Mladenović ponownie próbował pokonać Szumskiego, ale ten złapał futbolówkę. Po upływie trzech doliczonych minut Piotr Lasyk zakończył spotkanie. Lechia przegrała z Rakowem 0:3.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: Daniel Bartl (59.), Sebastian Musiolik (63.), Michał Skóraś (82.)

Żółte kartki: Sławomir Peszko (57.), Filip Mladenović (61.), Tomasz Makowski (65.), Lukas Haraslin (84.)

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Karol Fila, Michał Nalepa, Mario Maloca, Filip Mladenović - Tomasz Makowski, Patryk Lipski (86. Kacper Urbański), Maciej Gajos (71. Jakub Arak), Lukas Haraslin, Sławomir Peszko (71. Jaroslav Mihalik) - Flavio Paixao (K)

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Kamil Kościelny, Tomas Petrasek (K) - Daniel Bartl (68. Dawid Szymonowicz), Andrija Luković, Maciej Domański (80. Jakub Apolinarski), Rusłan Babenko, Michał Skóraś - Sebastian Musiolik (87. Emir Azemović), Miłosz Szczepański