04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Portugalczycy zapewnili awans do półfinału! [RELACJA]

2020-03-11 20:41:00
Lechia Gdańsk na bardzo dobrej drodze do obrony Pucharu Polski! Mimo, że rywalem w ćwierćfinale była drużyna mistrza Polski, to „Biało-Zieloni” zaprezentowali się bardzo solidnie i wygrali 2:1 po golach Jose Gomesa i Flavio Paixao.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęła Lechia, która raz po raz stwarzała zagrożenie pod bramką gości. Pierwszą groźną akcję gospodarze mieli już w 9. minucie, ale po wrzutce Filipa Mladenovicia Patryk Lipski z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę.

W 37. minucie z prawej strony boiska dośrodkowywał Jaroslav Mihalik, a akcję zamykał Filip Mladenović. Serb mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Piasta. Sędzia spotkania po informacji z wozu VAR nie uznał jednak bramki, gdyż Mihalik znajdował się na spalonym. Chwilę później do bramki mógł trafić Michał Nalepa, ale jego atomowe uderzenie z dystansu z największym trudem wybronił Jakub Szmatuła.

Po przerwie ofensywnie nastawiony Piast był bliski zdobycia gola, ale gospodarzom sprzyjało szczęście. Bardzo groźnie było po strzałach Patryka Tuszyńskiego, ale były piłkarz Lechii trafił w poprzeczkę. Chwilę później po jego strzale piłkę odbitą od pleców Nalepy, zdołał wybronić Zlatan Alomerović.

W 57. minucie Jose Gomes doskonale znalazł się w polu karnym – z lewej strony wrzucał Mladenović, piłkę zgrał jeszcze Mihalik, a Portugalczyk z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi. Po siedmiu minutach było już 2:0 – Flavio Paixao świetnie wykorzystał stratę Piasta na własne połowie i po krótkim rajdzie na bramkę silnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry przez obronę Lechii przebił się w polu karnym Tuszyński, po którego podaniu Kristopher Vida zdobył gola kontaktowego. Mimo nerwowej końcówki gospodarze utrzymali korzystny wyniki i jako druga drużyna zameldowała się w półfinale Totolotek Pucharu Polski!