• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Prasa po #DerbyTrojmiasta

2018-04-09 16:51:00
Gazeta Wyborcza Trójmiasto pisze "Niesamowite przełamanie Lechii", a Dziennik Bałtycki podkreśla, że bilans Derbów Trójmiasta w Ekstraklasie to 8 zwycięstw Lechii i dwa remisy. Przeczytajcie co media piszą o sobotnich derbach.

Po Derbach Trójmiastach dziennikarze są zgodni – to był bardzo dobry mecz, a Biało-zieloni totalnie zdominowali Arkę w pierwszej połowie, strzelając jej cztery gole w 45 minut.

 

Trojmiasto.pl przypomina, że Flavio Paixao drugi raz z rzędu został bohaterem derbów. Jesienią w Gdyni strzelił jedynego gola, a w sobotę popisał się hat-trickiem i zgodnie z piłkarską tradycją na pamiątkę zabrał do domu piłkę.

  

W Gazecie Wyborczej czytamy m.in. „to jest po prostu coś niesamowitego. Cokolwiek dzieje się w obu zespołach, bez względu na to, jak prezentują się one w ostatnich tygodniach na boisku, kiedy tylko Lechia i Arka stają naprzeciw siebie, finał niemal zawsze jest taki sam. Oczywiście scenariusze poszczególnych meczów są różne, ale efekt końcowy się nie zmienia”. Tradycyjnie znajdziemy także oceny piłkarzy po meczu.

  

Bardzo ważną statystykę w swojej relacji przytacza Dziennik Bałtycki: „Bilans to osiem zwycięstw Lechii i dwa remisy”, który w kolejnych tekstach prezentuje m.in. rozmowę z Flavio Paixao czy Sławomirem Peszko.

  

W serwisie Radia Gdańsk czytamy m.in. „Lechia pokazała potencjał, którego nie potrafiła wydobyć przez cały sezon” i o rekordach, które pobili Biało-zieloni – najwyższe prowadzenie do przerwy i trzeci hat-trick w historii derbów.

 

Serwis Przeglądu Sportowego pisze o „deklasacji” i „koncercie Flavio”. Cytuje także trenera Stokowca: „w tym meczu priorytetem były trzy punkty. Dla kibiców był to bardzo ważny mecz i zwycięstwo jest nieocenione. Ja nie jestem jednak w euforii. Może przez to, że jestem mocno skoncentrowany na pracy i mam swoje przemyślenia i myślę o tym co nas czeka”. 

 

Sportowe Fakty WP.pl podkreślają, że jednym z bohaterów meczu derbowego był Patryk Lipski: „Zagrał najlepszy mecz w barwach Lechii Gdańsk od wielu tygodni. W starciu z Arką Gdynia zaliczył dwie asysty”. Serwis cytuje także samego zawodnika: „Widać już rękę nowego trenera i to, że jest to fachowiec. Czujemy to na treningach i uczymy się nowych rzeczy. Przygotowanie fizyczne jest coraz lepsze, trenujemy mocno i mi to pasuje”.

 

Przeczytaj co piszą o zwycięstwie Lechii inne media:

- Weszło: http://weszlo.com/2018/04/08/panie-stokowiec-usmiech-lechia-znow-powody-optymizmu/

- Onet: https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/lotto-ekstraklasa-lechia-pokonala-arke-w-derbach-trojmiasta-koncert-flavio-paixao/49xzeqj

- Lechia.net: https://lechia.net/newsy/relacje/lechia-gromi-arke-4-2

- Lechia.gda.pl: http://lechia.gda.pl/news/24666/

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się