• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Przegląd prasy po spotkaniu ze Śląskiem

2018-07-30 10:30:00
Piłkarze Lechii w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy rozegranym na Stadionie Energa Gdańsk zremisowali 1:1 z zespołem Śląska Wrocław. Drugą bramkę dla Biało-Zielonych w rozpoczętym sezonie zdobył kapitan drużyny Flavio Paixao. Dziennikarze po spotkaniu podkreślali, że remis jest wynikiem sprawiedliwym, ale Lechia miała dużą szansę, by wygrać. Zdaniem mediów piłkarzom Piotra Stokowca brakowało trochę skuteczności w decydujących momentach rywalizacji.

Na stronie internetowej Radia Gdańsk czytamy: "Lechia Gdańsk udanie rozpoczęła rozgrywki Lotto Ekstraklasy i jest niepokonana po dwóch ligowych kolejkach. Zapewnień o nowej, lepszej drużynie, przynajmniej na razie między bajki odłożyć nie można, ale niedosyt jak to w przypadku remisów zostanie."

 

"Trener Piotr Stokowiec jako główny mankament biało-zielonych z zeszłego sezonu wymieniał przygotowanie fizyczne. Gdańszczanie przegrywali końcówki spotkań, brakowało im sił, byli wolniejsi od rywali. Ale od początku obecnych rozgrywek widać inną dynamikę, szybsze tempo gry, a za tym także wymierne efekty. Dlatego na trybunach Energa Stadionu w meczu przyjaźni przeciwko Śląskowi Wrocław zasiadło ponad 14 tys. widzów."

 

Dziennikarze Trojmiasto.pl po spotkaniu ze Śląskiem porozmawiali z zawodnikiem Lechii, Michałem Makiem, który wrócił do Gdańska po wypożyczeniu do Wrocławia. - "Za dużo dostałem "dzwonów" od życia. Wiem, iż wiele osób postawiło na mnie krzyżyk. Natomiast ja nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Chcę udowodnić sobie, że mogę grać na wysokim poziomie. W szatni jestem jednym ze starszych i trzeba ode mnie dużo wymagać."

 

Gazeta Wyborcza Trójmiasto w pomeczowych ocenach pisali: "W zremisowanym 1:1 meczu ze Śląskiem Wrocław piłkarze Lechii zaprezentowali przyzwoitą grę, a kilku zawodników pokazało się z naprawdę dobrej strony. Najbardziej pozytywnie zaskoczył nas Joao Nunes, dobrą formę z Białegostoku potwierdził też Błażej Augustyn. Wciąż czekamy na odblokowanie Patryka Lipskiego."

 

Przeczytaj co piszą o zwycięstwie Lechii inne media: 

Przegląd Sportowy

Sport.pl

Sport.Onet.pl

90minut.pl

Interia.pl

SportoweFakty.pl

Lechia.net (wywiad z Danielem Łukasikiem)

Lechia.Gda.pl

Lechia-Gdansk.pl

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się