19.10.2019, 18:00
    26.10.2019, 18:00

Przegląd prasy po wygranej z Piastem Gliwice

2019-04-01 17:14:00
W 27. kolejce Lechia wygrała 16 mecz w tym sezonie, umacniając się na pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy. Zobacz co po meczu pisała prasa.

Gazeta Wyborcza: W wygranym 2:0 meczu z Piastem Gliwice po raz kolejny wielką klasę pokazał bramkarz Lechii Dusan Kuciak. Bardzo solidnie spisywali się też obrońcy, którzy dali coś ekstra w grze do przodu.

Trojmiasto.pl: Zwycięstwem nad Piastem Gliwice 2:0 Lechia Gdańsk rozpoczęła intensywny okres, w którym w ciągu 16 dni rozegra 5 meczów. To od ich wyników zależy m.in. zajęcia 1. miejsca w sezonie zasadniczym, awans do finału Pucharu Polski, czy podtrzymanie dobrej passy w derbach Trójmiasta. Lukas Haraslin zdradza nam, jaki przepis na sukces mają biało-zieloni. - W przerwie ligowej najpierw odpoczywaliśmy, a potem dostaliśmy dobry impuls. Treningi były intensywne, ale nie długie. Nieważne, kto strzela gole. Gdy trener mnie zmienia, nie obrażam się - mówi skrzydłowy.

Przegląd Sportowy: Suche fakty są takie, że lider ograł 2:0 aspirującego do roli wiosennego objawienia Piasta Gliwice. Widzieliśmy dwa gole strzelone przez dwóch stoperów jeszcze w pierwszej połowie, a potem godzinę gry pod pełną kontrolą, w której chodziło o to, by wielce korzystny wynik utrzymać. Żadnego czarowania kibiców, gry z fantazją i radosnego futbolu. Liczyła się bezduszna, ocierająca się o cynizm piłkarska pragmatyka.