Przygotowania do sezonu - Lechia U-23

2019-08-07 09:30:00
W najbliższy weekend rozpoczynają się rozgrywki IV ligi. Podczas miesiąca przygotowań do sezonu drużyna Lechii do lat 23 rozegrała 6 meczów sparingowych z silnymi rywalami.

Biało-Zieloni rozpoczęli przygotowania do sezonu 8 lipca. W minionym miesiącu rozegrali 6 sparingów. Rywalami były silne drużyny. Pierwszy mecz kontrolny Lechiści zagrali z Gedanią. Celem spotkania było wejście w czas przygotowań. Na terenie rywala Biało-Zieloni ulegli drużynie Gedanii 0:1. Kolejnym rywalem był trzecioligowy Sokół Ostróda. Wzmocniony przed nowym sezonem zespół, prowadzony przez trenera Jarosława Kotasa, pokonał Lechię 5:0. Początek przygotowań był ciężki, aczkolwiek porażki dają ogromną naukę przed sezonem. 

 

Na trzecie spotkanie drużyna Lechii udała się do Stężycy. Rywalem czwartoligowców był trzecioligowy zespół Radunia Stężyca. Drużyna, która przystępuje do ligi z perspektywą awansu na poziom krajowy, pokonała Lechię 3:0. Wynik nie odzwierciedla jednak sytuacji na boisku. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Biało-Zielonych powinien zakończyć się lepszym rezultatem, ale zabrakło skuteczności napastników. Kolejnym pojedynkiem w okresie przygotowawczym był mecz w Gniewinie. Przeciwnikiem był cypryjski zespół Omonii Nikozja, który wystąpił w podstawowym składzie. Biało-Zieloni przegrali to spotkanie 1:2, po golu w ostatniej akcji meczu. Ponownie obraz gry wyglądał zdecydowanie lepiej niż końcowy wynik. Pojedynek z silnym rywalem z Cypru przyniósł ogromne doświadczenie dla piłkarzy Lechii. 

 

Dwa ostatnie spotkania Lechiści zagrali z drużynami z okolic. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu ligowego Biało-Zielonych podejmował KP Starogard Gdański. Trzecioligowiec, do którego dołączyli niedawno byli zawodnicy Lechii Bartosz Kuźniarski i Kuba Michałowski, pokonali Lechistów 3:0. Ostatni sparing Biało-Zieloni rozegrali w Malborku, z miejscową Pomezanią. Zwycięstwo 3:0 powoduje, że zespół poprawił swoje morale przed sezonem. Bramki dla Lechii zdobywali Piotr Gryszkiewicz (2) i Kuba Lizakowski. 

 

- W okresie przygotowawczym mieliśmy możliwość rozegrania bardzo wartościowych sparingów m.in. z zespołami, które walczą na wyższym poziomie rozgrywkowym. Bilans tych gier nie jest imponujący, jednak patrząc ze szkoleniowego punktu widzenia była to znakomita decyzja, która pozwoliła nam, a przede wszystkim naszym młodym zawodnikom sprawdzić się z doświadczonymi piłkarzami i zobaczyć, ile nam do nich brakuje. Sprawdziliśmy również, w których elementach popełniamy największe błędy i gdzie mamy jeszcze coś do poprawienia. Na tym skupialiśmy się w mikrocyklach treningowych. Widać, że zawodnicy wyciągali wnioski i z każdym meczem poprawialiśmy nasze słabe strony. W ostatnim sparingu z Pomezanią nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Dominowaliśmy przez cały mecz. Nie pozwoliliśmy na wiele przeciwnikowi, a sami stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji. Trzy z nich wykorzystaliśmy po pięknych akcjach. W czasie sparingu zagrało dużo zawodników trenujących na co dzień w drużynach U-18 i U-17. To pozwoliło nam na przegląd kadr i wyróżniających się zawodników z rocznika 2002, 2003 a nawet 2004. Jesteśmy zadowoleni z okresu przygotowawczego i mamy nadzieję, że będziemy dobrze prezentować się w rozgrywkach ligowych - podsumował okres przygotowawczy trener drużyny Lechii do lat 23 Dominik Czajka. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się