18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

Radunia Stężyca - Lechia II 4:1

2018-07-28 15:15:00
Piłkarze rezerw Lechii Gdańsk w trzecim letnim spotkaniu towarzyskim przegrali z trzecioligową Radunią Stężyca 1:4. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył z rzutu karnego Adam Chrzanowski.

Do przerwy oba zespoły twardo walczyły o każdy metr boiska, co powodowało, że sędzia często używał gwizdka. Po jednym z fauli na Jakubie Araku bramkę zdobyl Adam Chrzanowski. Młody defensor pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny. Gospodarze ruszyli do ataku i stworzyli sobie kilka sytuacji, ale świetnie broniący Kuba Michałowski nie dał się zaskoczyć. Dopiero w końcówce pierwszej części meczu zespół ze Stężycy strzelił wyrównującego  gola po błędzie naszych zawodników w bocznej strefie boiska.

Początek drugiej części należał do Lechii, która mogła wyjść na prowadzenie po akcji Maciej Marek - Arak, ale zabrakło skutecznego wykończenia. W dalszej części gry do głosu doszli piłkarze Radunii, do których należały ostatnie minuty sobotniej rywalizacji. W samej końcówce zdobyli trzy bramki, wykorzystując przede wszystkim przewagę fizyczną i błędy Biało-Zielonych w obronie.

- W dzisiejszym sparingu mieliśmy możliwość zagrać z wymagającym  rywalem na świetnie przygotowanym kameralnym obiekcie. Drużyna ze Stężycy grała szybko i z polotem. Do przerwy w naszym zespole występowało ośmiu zawodników z kadry pierwszej drużyny, co powodowało, że na murawie toczyła się wyrównana walka. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji, jednak po przerwie dokonaliśmy kilku zmian i do gry weszli  nasi 16-17-latkowie. Różnica fizyczna pozwoliła gospodarzom zdobyć kolejne bramki. Cieszę się, że taki mecz przyszedł,  ponieważ pozwoli nam przeanalizować błędy i popracować nad nimi tak, by za 10 dni było ich jak najmniej - powiedział po spotkaniu trener drugiego zespołu Dominik Czajka.

Radunia Stężyca - Lechia II Gdańsk 4:1 (1:1)

Bramka dla Lechii: Adam Chrzanowski (kar.)

Lechia: Kuba Michałowski - Kuba Lizakowski, Adam Chrzanowski, Maciej Marek, Mateusz Lewandowski (46. Mateusz Cegiełka) - Daniel Mikołajewski, Florian Schikowski (46. Milos Krasić), Mateusz Sopoćko (46. Piotr Gryszkiewicz) - Przemysław Macierzyński (46. Mateusz Żukowski), Jakub Arak, Egy Maulana Vikri (46. Kamil Sikora)