• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Rafał Janicki: Gra w derbach to wyjątkowe przeżycie

2017-04-13 18:12:00
Wśród zawodników znajdujących się obecnie w kadrze Lechii Gdańsk Rafał Janicki jest tym, który rozegrał najwięcej meczów w Ekstraklasie w barwach Biało-Zielonych. Środkowego obrońcy nie trzeba więc dodatkowo motywować przed spotkaniem z Arką Gdynia, ponieważ wie, jak prestiżowa jest rywalizacja pomiędzy trójmiejskimi klubami.

- To mogą być moje drugie derby, oczywiście o ile zagram. Po raz trzeci będę w składzie. To specjalne przeżycie i nie inaczej będzie w poniedziałek. Kto nie grał w derbach, ten nie wie jakie to są uczucia i jak się gra w takim spotkaniu. Musimy nastawić się na trudny mecz – mówi Rafał Janicki. 

24-letni piłkarz uważa, że ostatnie wyniki derbowego rywala w świąteczny poniedziałek nie będą miały żadnego znaczenia.

- Zmiana trenera u nich na pewno podziała. Nastawiamy się na to, że będzie dużo wrzutek w pole karne z każdego miejsca na boisku, jak to u trenera Ojrzyńskiego. No i zapowiada się walka o każdy centymetr boiska. Uważam, że te ostanie, przegrane przez Arkę spotkania, są nieistotne w kontekście derbów. W poniedziałek będzie zupełnie inny mecz. Wszyscy oczekują, że wysoko wygramy, natomiast najważniejsze jest, żeby zdobyć co najmniej o tę jedną bramkę więcej – dodaje stoper Biało-Zielonych.

Popularny „Kazek” jest przekonany, że to Lechia będzie dyktować warunki gry w meczu na Stadionie Energa. Przewiduje także jak zaprezentują się rywale.

- Na pewno trzeba unikać fauli w okolicach naszego pola karnego. Oni pewno będą starali się wykorzystać wzrost swoich zawodników przy stałych fragmentach gry, a także przy wrzutach z autu. Niezależnie od tego, kto zagra w ich szeregach, nie będzie to miało znaczenia, bo na pewno nie zabraknie im motywacji. Sądzę, że cofną się i pozwolą nam grać, dopiero na swojej połowie będą starali się nam przeszkadzać – kończy Rafał Janicki.