• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Rafał Janicki: Szybko zdobyta bramka pomoże ułożyć grę

2017-03-09 18:59:00
W spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Rafał Janicki zapowiada, że Biało-Zieloni zrobią wszystko, żeby ze stadionu przy Cichej przywieźć komplet punktów.

- Musimy wyjść na boisko i tam wykonać robotę. Przed meczem możemy sobie gadać, ale to boisko wszystko weryfikuje. Na pewno grę na wyjazdach musimy poprawić. Wszyscy wiedzą o co walczą i jakie są nasze cele. Po 37 meczach będzie można oceniać co się udało zdobyć, natomiast my nie patrzymy aż tak daleko w przyszłość. Dla nas liczy się tu i teraz i najbliższe spotkanie z Ruchem – zaznacza obrońca Lechii.

Piłkarz zdaje sobie sprawę, że walczący o utrzymanie Ruch zrobi wszystko, żeby urwać punkty liderowi tabeli.

- W Chorzowie na pewno nie będzie łatwo, Ruch, mimo miejsca, które zajmuje w tabeli potrafi grać w piłkę i udowodnił to, także w tym roku. Musimy nastawić się na twardą walkę. Pod tym względem może być to cięższy mecz niż ten w Poznaniu i w ten sposób powinniśmy do tego podchodzić – podkreśla Rafał.

24letni stoper wie jakie są mocne strony najbliższego rywala Lechii.

 - W środku pola mają Łukasza Surmę, który rządzi i układa im grę z przodu i z tyłu.  Ruch ma z przodu szybkich zawodników i chorzowianie bez wątpienia będą starali się grać z kontry. Fajnie byłoby szybko strzelić bramkę, bo to pomogłoby ułożyć sobie ten mecz – kończy Rafał Janicki.