• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Rafał Kobryń: Debiut dedykuję swojej mamie [WYWIAD]

2018-05-26 11:00:00
- Grałem przede wszystkim dla mamy, bo to głównie jej zasługa, że tutaj doszedłem. Bez niej by nic nie było. Nie mógłbym nawet o tym myśleć. Dziękuję mamie, że mnie wspiera na każdym kroku, że mnie kocha, to jest najważniejsze, by każdy rodzic wspierał swoje dziecko. Dziękuję również swojej rodzinie, każdemu z osobna, kto dołożył jakąś cegiełkę do tego, gdzie właśnie się znajduję - powiedział nam obrońca Lechii Gdańsk Rafał Kobryń.

W ostatnim spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz od pierwszej minuty na boisku pojawili się Mateusz Żukowski, Rafał Kobryń i Florian Schikowski. Na ławce rezerwowych zasiadł natomiast 17-letni bramkarz Maciej Woźniak. Jak oceniasz szanse młodych piłkarzy, by trafić się do pierwszej drużyny? 

- Młodzi zawodnicy mają duże szanse, by przebić się do pierwszego zespołu. Trener Piotr Stokowiec bacznie nas obserwuje, więc trzeba ciężko trenować. Może łatwo to powiedzieć, ale myślę, że trener Stokowiec zauważy i doceni wykonaną pracę, dając szansę w odpowiednim czasie. 

 

Przeciwko Sandecji zadebiutowałeś w LOTTO Ekstraklasie. Jak wrażenia? 

- Jest to niezapomniane uczucie, pierwszy taki mecz i to od razu 90 minut, to było coś wyjątkowego. Będę to wspominał do końca życia. Wrażenia były świetne, dużo kibiców, doskonała pogoda. 

 

Czym różni się gra w Ekstraklasie od występów w Centralnej Lidze Juniorów? 

- Jest wyższe tempo, kultura gry oraz fizyczność. Oczywiście jest więcej ludzi, którzy przyglądają się temu, co robimy. Więcej jest także ludzi, którzy nas oceniają. Jest również większa presja, ale sama gra w piłkę dużo się nie różni. 

 

Jeszcze niedawno mówiłeś, że walczysz, by zostać w Lechii, potem by zadebiutować, a teraz jaki jest Twój cel na najbliższe miesiące?

- Walczę, by grać w każdym spotkaniu po 90 minut i to jest mój cel. Mam teraz trochę czasu na odpoczynek, zregenerowanie się, a potem rozpoczną się przygotowania do kolejnego sezonu.

 

Rozmawiał: Łukasz Szczepiński

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się