• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30

Rafał Kobryń: Występ mogę ocenić pozytywnie

2020-02-16 13:00:00
Rafał Kobryń zagrał w drugim meczu rundy wiosennej w barwach Lechii Gdańsk. W spotkaniu z Piastem Gliwice spisał się dobrze, a w jednej z sytuacji obronił strzał rywala.

- Występ mogę ocenić pozytywnie. W pierwszej połowie źle wszedłem w mecz, aczkolwiek potem się obudziłem. W defensywie grałem swoje, praktycznie nie popełniłem żadnego błędu. Muszę jeszcze poprawić ofensywę, ale to jest jeszcze do zrobienia. Co do pozycji w zespole to bardzo się cieszę, że trener Stokowiec daje mi szanse. Po dobrym meczu dał mi zagrać w kolejnym i cieszę się, że go nie zawiodłem. Ważne jak się kończy, a nie jak się zaczyna.

 

Po jednym ze strzałów piłka, która zmierzała w światło bramki Lechii, odbiła się od Rafała Kobrynia. Gdyby obrońca jej nie odbił mogłaby paść bramka.

- Powiedzmy, że uratowałem, ale tak naprawdę zostałem trafiony piłką. Stałem tam gdzie trzeba, a trzeba się dobrze ustawić. Cieszę się, że dzięki temu wygraliśmy. Michał Nalepa świetnie spisuje się w obronie. Jak rozłoży się całym ciałem to trudno jest gdzieś obok niego strzelić. Wiadomo, że podpatruje go i też innych zawodników. Myślę, że na razie dobrze to wychodzi.

 

Na początku rundy wiosennej Kobryń wygrywa rywalizację na prawej obronie z Karolem Filą, który ostatnio był przeziębiony.

- Karol ma o wiele większe doświadczenie niż ja. Czuję się teraz częścią zespołu, bo kiedy Karol będzie grał kilka meczów pod rząd lub będzie zmęczony to trener może mi dać szansę i ja mogę pokazać swoje umiejętności. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się