Rafał Pietrzak: Chciałem wrócić do Polski [WYWIAD]

2020-02-21 17:00:00
- Nie boję się rywalizacji i znam swoją wartość. Przychodzę do Lechii naprawdę pozytywnie nastawiony - mówi nowy piłkarz Lechii Gdańsk, Rafał Pietrzak.

Rafał, jak to się stało, że trafiłeś do Lechii Gdańsk?

 

Rafał Pietrzak, nowy zawodnik Lechii Gdańsk: Stało się to bardzo szybko. Dostałem telefon od agenta z informacją, że otrzymałem atrakcyjną ofertę z Lechii. Wówczas długo się nie zastanawiałem, tym bardziej, że chciałem wrócić do Polski z powodów osobistych.

 

Jak oceniasz swój pobyt w Belgii? Trwał on co prawda sześć miesięcy, ale przez ten czas występowałeś regularnie w pierwszej jedenastce.

 

- Mam pozytywne odczucia względem pobytu w Belgii. Liga jest na pewno bardziej intensywna niż nasza ekstraklasa, ale brakuje tam ładnych stadionów i kibiców na nich. Faktycznie jest kilka topowych zespołów, które mają fajne obiekty i całe rzesze kibiców, ale całościowo to brakuje tam nieco tej otoczki. Jeżeli chodzi o poziom sportowy jest on jednak nieco wyższy niż w Polsce.

 

Przyszedłeś do zespołu, w którym jest spora rywalizacja na pozycji lewego obrońcy. Jest Filip Mladenović, Conrado, a teraz dochodzisz jeszcze ty. Jak zapatrujesz się na tę rywalizację?

 

- Znam zawodników, z którymi przyjdzie mi walczyć o miejsce w składzie. Szczególnie Mladen jest mi dobrze znany, bo pamiętam go jeszcze z czasów gry w Wiśle Kraków. Rywalizacja na pewno pomoże całej drużynie, a ja mogę grać na kilku innych pozycjach, a nie tylko lewej obronie. Występowałem czasami na skrzydłach, a ostatni mecz w Belgii rozegrałem w środku pola. Nie boję się rywalizacji i znam swoją wartość. Przychodzę do Lechii naprawdę pozytywnie nastawiony.

 

Czy myślisz, że z Gdańska będzie bliżej do kadry niż z Belgii? Dobrymi występami w barwach Lechii chciałbyś przypomnieć się trenerowi Brzęczkowi?

 

- To też był jeden z czynników, dla którego chciałem wrócić do Polski. Liga belgijska jest mniej dostępna w Polsce, wiele osób jej nie ogląda i ciężej jest być z niej zauważonym. W ekstraklasie jestem już trochę znany i poprzez dobre występy w Lechii myślę, że jest jakaś szansa na powrót do reprezentacji.

 

Na koniec chciałbym cię prosić o skierowanie kilku słów do kibiców Biało-Zielonych.

 

- Zapraszam wszystkich fanów na nasze najbliższe mecze. Drużyna na pewno potrzebuje Waszego wsparcia. Do zespołu przybyło sporo nowych zawodników, ale na pewno uczynią oni wszystko, aby Lechia grała jak najlepiej.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się