• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Rafał Wolski: Z respektem, ale idziemy po swoje

2017-03-19 12:30:00
Spotkanie Lechii Gdańsk z Legią Warszawa będzie hitem 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Stadion Energa wypełni się po brzegi, a najlepiej grająca na własnym boisku drużyna w lidze zmierzy się z najlepszym zespołem wyjazdowym. Pomocnik Biało-Zielonych Rafał Wolski zapowiada, że gospodarze powalczą w tym meczu o zwycięstwo.

- Podchodzimy do Legii z respektem, ale idziemy po swoje. Chcemy wygrać, chcemy sięgnąć po trzy punkty przed własną publicznością. Na pewno kibice nam w tym pomogą, bo wiadomo, że spodziewamy się pełnego stadionu. Chcemy, żeby ten mecz był takim przełamaniem, ale i sygnałem, że wciąż walczymy o mistrzostwo Polski. Chcemy dać radość tym kibicom, którzy pojawią się na meczu. Mamy świadomość, że możemy wygrać – mówi Rafał Wolski.

Spotkania Lechii z Legią na Stadionie Energa w ostatnich sezonach przysporzyły kibicom w Gdańsku wielu pozytywnych emocji. Podobnie ma być w najbliższą niedzielę.

- Kiedy Legia tu przyjeżdża nigdy nie ma łatwo i postaramy się, żeby tak było i tym razem. Mamy dobry zespół, znamy założenia taktyczne naszego trenera, chcemy je zrealizować i wygrać. Po ostatnich meczach analizowaliśmy naszą grę, trener wskazał, gdzie popełniliśmy błędy i na pewno postaramy się je wyeliminować. Trener uczula nas, żebyśmy byli przez cały czas skoncentrowani i zaangażowani w grę defensywną – zaznacza piłkarz.

Pomocnik podkreśla, że Lechia wciąż znajduje się w gronie drużyn walczących o mistrzostwo Polski.

- Cele się nie zmieniają i są takie same jak na początku sezonu. Wciąż jesteśmy w czołówce tabeli, różnice punktowe są niewielkie. Wiemy jaki mamy zespół, potencjał i możliwości. Chcemy pokazać, że ostatnie wyniki to tylko wypadek przy pracy. Mecz z Legią idealnie się do tego nadaje – kończy Rafał Wolski.

 

#MyWierzymy