• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Rafał Wolski: Zabrakło większego ryzyka

2017-03-12 12:30:00
- Ruch wykorzystał swoje sytuacje, a nam w tym meczu trudno było cokolwiek zrobić. Myślę, że zabrakło nam większego ryzyka jeśli chodzi o oddawanie strzałów na bramkę rywala - mówił po meczu w Chorzowie pomocnik Lechii Gdańsk Rafał Wolski.

Gdańszczanie ponieśli w sobotę drugą z rzędu porażkę w Lotto Ekstraklasie. Podopieczni Piotra Nowaka nie sprostali drużynie Niebieskich, przegrywając 1:2.

 

- Ciężko było nam zrobić cokolwiek w tym meczu. Rywal wykorzystał nasze błędy i zamienił na bramki swoje sytuacje. My próbowaliśmy coś wykreować, ale niewiele z tego wyszło - mówił Wolski. - Myślę, że zabrakło nam większego ryzyka jeśli chodzi o oddawanie strzałów - dodał pomocnik Lechii.

 

Porażka w Chorzowie sprawiła, że Lechiści opuścili fotel lidera rozgrywek. Gdańszczanie ustąpili miejsca Lechowi Poznań i Jagiellonii Białystok i są obecnie na trzecim miejscu w tabeli.

 

- Na pewno szkoda, że spadliśmy z pierwszego miejsca, ale zostało jeszcze kilka meczów do końca rundy zasadniczej i jeszcze sporo może się zmienić. Dopiero po jej zakończeniu będziemy analizować terminarz z kim zagramy u siebie a z kim na wyjeździe w grupie mistrzowskiej - zaznaczył Wolski.

 

Kolejnym rywalem Lechii będzie Legia Warszawa. Biało-Zieloni zmierzą się z nią 19 marca o 18 na Stadionie Energa Gdańsk.

 

- Zapominamy o spotkaniu z Ruchem i jedziemy dalej. Teraz czeka nas mecz z Legią. Gramy u siebie, gdzie mamy dobrą serię zwycięstw i będziemy chcieli ją przedłużyć - podkreślił pomocnik gdańskiego zespołu.