• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Relacja z konferencji Fundacji Lechii Gdańsk "Autyzm znaczy bardziej - Nie inaczej"

2018-04-28 18:14:00
26 kwietnia Fundacja Lechii Gdańsk w ramach obchodów światowego miesiąca autyzmu zorganizowała konferencję na Stadionie Energa Gdańsk.

 

Konferencja Fundacji Lechii Gdańsk kierowana była zarówno do rodziców oraz bliskich osób ze spektrum autyzmu oraz zespołem Aspergera jak i do lekarzy pierwszego kontaktu, nauczycieli oraz wychowawców przedszkoli, od których tak wiele zależy zarówno przy właściwym rozpoznaniu jak i późniejszym wsparciu.

 

- Nasz Biało-Zielony Klub pomaga swoim kibicom oraz ich rodzinom jak tylko może. Autyzm diagnozowany jest u 1 na 100 dzieci, które spotykamy każdego dnia. Sami wiemy, jak wielu spośród naszych starszych i młodszych Lechistów zmaga się z nim. Wiemy również, że obecny stan wiedzy i medycyny pozwala na coraz lepsze rozumienie autyzmu, a co za tym idzie – wprowadzenie odpowiedniej terapii. Stąd też nasz pomysł na zorganizowanie takiej konferencji, która umożliwi podzielenie się wiedzą i wsparciem ze strony specjalistów. - podkreśla Janusz Biesiada, prezes Fundacji Lechii Gdańsk. 

 

W trakcie sześciu wykładów jej uczestnicy mogli zyskać spojrzenie na zaburzenia ze spektrum autyzmu z perspektywy terapeutów, pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców przedszkolnych, neurologopedy oraz dietetyka. Tym samym była to pierwsza konferencja na temat autyzmu w województwie pomorskim z tak szerokim gronem specjalistów z całej Polski jako prelegentów.

 

- Autyzm to unikalność, indywidualizm, postrzeganie świata i rzeczywistości poprzez zmysły oraz różnego rodzaju bodźce bardziej. Stąd też inspiracja do tytułu konferencji “Autyzm znaczy bardziej - Nie inaczej”. - zaznacza Ewelina Labudda z Fundacji Lechii Gdańsk. 

 

Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem pośród uczestników z nawet bardziej odłegłych cześci wojewódzwa pomorskiego. Zapraszamy do przeczytania dłuższej relacji z konferencji na stronie Fundacji Lechii Gdańsk.

 

W kolejnych latach planujemy utrzymanie równie wysokiego poziomu merytorycznego, jednocześnie zapraszajac już wszystkich zainteresowanych za rok na kolejną odsłonę. 

 

Z całego serca dziękujemy również wszystkim prelegentom, uczestnikom, sympatykom oraz głównym partnerom konferencji, czyli Fundacji Energa Gdańsk, Grupie ETL i w szczególności zaś za ogromne zaangażowanie oraz wsparcie Kamili Widawskiej z Psychologiczno- Artystycznego Punktu Przedszkolnego Empatia oraz Fundacji, która wraz całym Zespołem Empatii wykazuje się nie tylko obszerną wiedzą merytoryczną, lecz przede wszystkim ogromnym sercem wobec swoich podopiecznych i ich rodziców. Zachęcamy zatem do obejrzenia poniższego filmu, który pokazuje  pracę przedszkola od kulis i przede wszystkim naszą główną inspirację.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się