21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

Remis 2:2 w Derbach Trójmiasta

2019-10-20 17:05:00
W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Lechii zremisowali z Arką 2:2. Biało-Zieloni nadal są niepokonani w meczach derbowych w PKO Ekstraklasie. Bramki dla Lechii strzelili Flavio Paixao i Artur Sobiech.

W 6. minucie groźny atak przeprowadzili Lechiści. Lukas Haraslin zwiódł obrońcę i dośrodkował po ziemi, ale defensor gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później okazję do zdobycia bramki miał Zarko Udovicić, ale futbolówka odbiła się od obrońcy i wyszła za linię końcową. W kolejnych minutach dwie znakomite interwencje wykonał Dusan Kuciak. Niewątpliwie golkiper Lechii ochronił Biało-Zielonych przed utratą gola. W 30. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Flavio Paixao. Piłkę po strzale kapitana Lechii odbił bramkarz. Na kilkanaście minut przed przerwą okazję do strzelenia gola miał Błażej Augustyn. Po rzucie rożnym obrońca Lechii odbił piłkę, jednak ta minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie. Na przerwę piłkarze obu zespołów schodzili do szatni bez strzelonego gola.

W 51 . minucie bramkę strzelił kapitan Lechii Flavio Paixao! Po dobrej akcji zespołowej i kluczowym podaniu Haraslina Portugalczyk pokonał Pavelsa Steinborsa strzałem z głowy. Kilka minut później drugą bramkę dla Biało-Zielonych strzelił Artur Sobiech. Ponownie asystował Haraslin, a "Sobi" pewnym strzałem w długi róg bramki pokonał Steinborsa. W kolejnych minutach gra się zaostrzyła. W 64. minucie po dośrodkowaniu Sobiecha przed kolejną szansą stanął Paixao. Strzał z głowy kapitana Lechii sparował bramkarz Arki. W 75. minucie bramkę kontaktową strzelił Davit Schirtladze. Po akcji przez kilka minut arbiter Tomasz Kwiatkowski konsultował z sędziami VAR, czy bramka została zdobyta prawidłowo, ale ostatecznie zdecydował się uznać gola. Chwilę później gospodarze wyrównali. Tym razem po wideoweryfikacji arbiter odgwizdał faul na Kuciaku i na tablicy wyników nadal widniał rezultat 1:2. W doliczonym czasie gry bramkę wyrównującą strzelił Marko Vejinović. Mecz zakończył się wynikiem remisowym.

12. kolejka PKO Ekstraklasy

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)

Bramki: Davit Schirtladze (75.), Marko Vejinović (90+8.) - Flavio Paixao (51.), Artur Sobiech (53.)

Żółte kartki: Marko Vejinović (61.) - Karol Fila (49.), Lukas Haraslin (61.), Filip Mladenović (90+5.), Błażej Augustyn (90+10.)

Czerwona kartka: Zarko Udovicić (90+8.)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Lukas Haraslin (66. Sławomir Peszko), Daniel Łukasik (86. Maciej Gajos), Jarosław Kubicki, Zarko Udovicić - Artur Sobiech (73. Tomasz Makowski), Flavio Paixao (K)