11.04.2020, 18:00

Remis Juniorów Młodszych Akademii Lechii w Szczecinie

2017-09-24 18:25:00
Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk w meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych zremisowała 1:1 z Akademią Piłkarską Pogoni Szczecin. Bramkę na wagę jednego punktu dla Biało-Zielonych w drugiej części spotkania zdobył Marcin Wiśniewski.

Lechia od samego początku miała problemy z rozgrywaniem piłki, ponieważ przeciwnicy stosowali agresywny pressing. Pierwsze dwa kwadranse gry nie były zbyt dobre w wykonaniu obu zespołów, ale nie brakowało walki. W 25. minucie Pogoń wykorzystała serię błędów i niedokładne wybicie piłki przez Biało-Zielonych, zdobywając pierwszego gola. Zawodnik Pogoni oddał ładny, precyzyjny strzał tuż przy słupku. Lechiści po stracie gola otrząsnęli się i ruszyli zdecydowanie bardziej do przodu. Niestety do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Przed początkiem drugiej części meczu trenerzy Lechii zdecydowali się na dokonanie trzech roszad w składzie, które były spowodowane zmęczeniem zawodników. Kilku piłkarzy drużyny trenera Dominika Czajki wzięło bowiem udział we wczorajszym spotkaniu, broniąc barw drużyny juniorów starszych Akademii Lechii w starciu z Salosem Szczecin. Po zmianie stron boiska Biało-Zieloni dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki, szukając okazji do zmiany niekorzystnego wyniku. Pogoń natomiast czekała cierpliwie na szansę do wyprowadzenia groźnego kontrataku. W 60. minucie Lechia przeprowadziła składną, przećwiczoną na treningach akcję, po której wyrównującego gola zdobył Marcin Wiśniewski. Swoje okazje miał również Piotr Gryszkiewicz, ale futbolówka, jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki.

- Bardzo długo wchodziliśmy w to spotkanie, nie mogliśmy od początku grać swojej piłki. Zawodnicy Pogoni uniemożliwiali nam płynne rozgrywanie akcji, mając w środku boiska przewagę fizyczną. Dopiero po stracie bramki zaczęliśmy prezentować się lepiej, przejmując inicjatywę. W przerwie byliśmy zmuszeni przeprowadzić trzy zmiany, ale w drugiej połowie mieliśmy przewagę, prowadziliśmy grę. Udało nam się doprowadzić do wyrównania, a mogliśmy nawet pokusić się o komplet punktów. Zawodników Pogoni należy pochwalić za dobrą, twardą grę - powiedział po meczu trener drużyny Lechii U-17, Dominik Czajka.

6. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)

AP Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Lechia: Michałowski - Kapuściński, Dymerski, Gryszkiewicz, Marek, Kopania, Dziadkowiec (46. Kałuziński), Szukiełowicz (46. Kuźniarski), Jarzębowski (46. Sikora), Juszczyński, Wiśniewski.

Bramka dla Lechii: Marcin Wiśniewski (60.)

Sztab trenerski: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Mateusz Bąk.