21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

Remis Lechii w meczu z Górnikiem

2019-10-26 21:58:00
W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia w meczu domowym zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Artur Sobiech z rzutu karnego. W kolejnym meczu ligowym Lechiści zmierzą się z Cracovią w Krakowie.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Obie drużyny nie ryzykowały i rozgrywały piłkę w środku pola. Jako pierwsza ofensywę zaczęła Lechia. Najpierw na bramkę z ostrego kąta uderzył Sławomir Peszko, a chwilę później z rzutu wolnego strzelał Filip Mladenović. W obu sytuacjach bronił Martin Chudy. W 21. minucie ponownie Lechiści zagrozili bramce Górnika. Najpierw strzelił Mladenović, ale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła w pole karne. Tam okazję do zdobycia gola miał Peszko, jednak piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Kolejne okazje mieli Peszko i Lukas Haraslin, ale obu zawodników nieczysto uderzyło piłkę i ich strzały nie zagroziły bramce Górnika. W 41. minucie pierwszy groźny atak przeprowadziła drużyna gości. Po kontrataku, w sytuacji sam na sam Igor Angulo nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy przed szansą pokonania Chudego stanął Haraslin. Piłka po strzale zza pola karnego przeleciała ponad poprzeczką.

W 51. minucie po faulu na Rafale Wolskim arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł najlepszy strzelec Lechii Artur Sobiech i pewnie wykorzystał jedenastkę. Lechia objęła prowadzenie w spotkaniu. Kilkanaście minut później wyśmienitą okazję do podwyższenia miał Haraslin. Po podaniu Macieja Gajosa Słowak znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak golkiper Górnika odczytał zamiary skrzydłowego Lechii i wybił piłkę po strzale na rzut rożny. Po kilku minutach zaatakowali goście. Piłkarze Górnika przeprowadzili atak lewą stroną boiska, ale strzał minął słupek bramki Lechii. W 82. minucie po podaniu Łukasza Wolsztyńskiego piłka trafiła do Jesusa Jimeneza, który uderzeniem po ziemi pokonał Dusana Kuciaka. Na tablicy wyników pojawił się wynik 1:1. Pod koniec spotkania okazję miał Flavio Paixao, jednak golkiper obronił strzał Portugalczyka.