18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

Remis Lechii z Sandecją

2018-05-19 19:45:00
Lechia Gdańsk w kończącej sezon 37. kolejce LOTTO Ekstraklasy zremisowała na Stadionie Energa Gdańsk z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobył Flavio Paixao.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne. Lechia budowała atak pozycyjny, szukając cierpliwie luki w defensywie przyjezdnych. W 11. minucie płaski strzał z dystansu oddał Ariel Borysiuk, ale czujny na linii bramkowej Łukasz Radliński odbił piłkę na rzut rożny. Pięć minut później Lukas Haraslin oddał skuteczny strzał z okolic pola karnego, pokonując golkipera Sandecji. Gol nie został jednak uznany po wideoweryfikacji. W momencie oddania strzału przez słowackiego skrzydłowego jeden z zawodników Lechii znajdował się na pozycji spalonej, utrudniając interwencję bramkarzowi Sandecji.

W 19. minucie Haraslin zagrał mocno wzdłuż bramki, gdzie z bliskiej odległości z piłką minął się Sławomir Peszko. Dziesięć minut później potwierdziło się po raz kolejny piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Sandecja wyprowadziła groźny kontratak, po którym objęła prowadzenie. Wojciech Trochim zwiódł obrońcę i mocnym strzałem z około 18 metrów pokonał Dusana Kuciaka. W kolejnych minutach zespół z Nowego Sącza zagroził dwukrotnie naszej bramce, ale próby Adriana Danka i Trochima nie były już tak skuteczne.

Po zmianie stron Biało-Zieloni przejęli inicjatywę, przenosząc ciężar gry na połowę rywali, którzy nastawili się na grę z kontrataku. W 47. minucie Patryk Lipski precyzyjnie dośrodkował w pole karne, gdzie strzał głową z bliskiej odległości oddał Haraslin. Na posterunku był jednak Radliński. Lechia doprowadziła do wyrównania w 56. minucie, wykorzystując stały fragment gry. Futbolówkę pole karne dośrodkował Lipski, a głową do bramki skierował ją wprowadzony w drugiej części meczu na murawę Flavio Paixao. Kilka minut później portugalski napastnik huknął z dystansu, Radliński odbił piłkę przed siebie, ale dobitka nadbiegającego Haraslina była niecelna.

W 67. minucie spotkania sędzia Dobrynin podyktował rzut karny dla Sandecji, ale po wideoweryfikacji decyzja została zmieniona. Trochim pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Ostatnie minuty należały do piłkarzy Lechii, którzy próbowali zaskoczyć defensywę Sandecji. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie, a mecz zakończył się podziałem punktów.