18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

Remis Lechii ze Śląskiem w meczu przyjaźni

2018-07-27 19:45:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 2. kolejki LOTTO rozgrywanym na Stadionie Energa Gdańsk zremisowali z zespołem Śląska Wrocław 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych w pierwszej części meczu zdobył Flavio Paixao, a do wyrównania w końcówce doprowadził Piotr Celeban.

Biało-Zieloni od samego początku narzucili własne warunki gry, długo budując atak pozycyjny na połowie przyjezdnych. W 11. minucie w pole karne Śląska wpadł Lukas Haraslin, który został w sposób nieprzepisowy powstrzymany przez Mateusza Cholewiaka. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł kapitan Lechii Flavio Paixao. Portugalski napastnik pewnym strzałem pokonał bramkarza Śląska, zdobywając swojego drugiego gola w tym sezonie. Trzy minuty groźnie odpowiedzieli wrocławianie, ale mocne uderzenie Arkadiusza Piecha na rzut rożny odbił Dusan Kuciak.

W kolejnych minutach obraz meczu nie ulegał zmianie - Lechia dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki, Śląsk natomiast cierpliwie czekał na swoją okazję do kontrataku oraz próbował zagrozić naszej bramce po stałych fragmentach gry. W 26. minucie Wojciech Golla z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki, ale w momencie zagrania znajdował się na pozycji spalonej, co zasygnalizował arbiter liniowy. Pięć minut później Cholewiak po raz drugi przewinił w polu karnym, faulując Mateusza Maka. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Flavio, ale tym razem Słowik dobrze zachował się na linii bramkowej, pewnie łapiąc futbolówkę po strzale portugalskiego napastnika. W końcówce pierwszej części spotkania Biało-Zieloni kilka razy zagrozili bramce Śląska, ale próby Lukasa Haraslina, Patryka Lipskiego i Maka były niecelne.

Po zmianie stron boiska Śląsk przejął inicjatywę, próbując rozmontować defensywę Lechii długim rozgrywaniem piłki. Podopieczni Piotra Stokowca natomiast dobrze ustawiali się w defensywie, wyprowadzając groźne kontrataki. W 52. minucie groźny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał Błażej Augustyn, ale futbolówka nie zmierzała w światło bramki Śląska. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli także Haraslin i Flavio, ale ich próby były również niecelne. Z drugiej strony boiska niebezpieczny strzał z około 20 metrów oddał Cholewiak! Piłkę na poprzeczkę zdołał sparować świetnie ustawiony Kuciak.

Ostatni fragment spotkania należał do zawodników Śląska, którzy zdecydowanie atakowali, szukając wyrównującego gola. Strzały wrocławian nie sprawiały jednak zbyt wielu problemów Kuciakowi. W 77. minucie Lechia wyprowadziła świetny kontratak. Wprowadzony na murawę kilka minut wcześniej Karol Fila zagrał dokładną piłkę do Flavio, który w doskonałej sytuacji trafił w słupek! W odpowiedzi groźny strzał z bliskiej odległości oddał Marcin Robak, ale posłał futbolówkę tylko w boczną siatkę. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Piotr Celeban, doprowadzając do wyrównania. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a Lechia podzieliła się punktami ze Śląskiem w "meczu przyjaźni".