21.12.2019, 18:00
    08.02.2020, 18:00

Remis w Gdańsku. Lechia - Jagiellonia 1:1

2019-08-12 19:55:00
W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Jagiellonią Białystok 1:1. Jest to trzeci remis Biało-Zielonych w obecnym sezonie. Bramkę dla Lechii strzelił Artur Sobiech, dla którego był to 100. mecz w PKO Ekstraklasie.

Od początku spotkania atakowała Lechia. Groźne dośrodkowania z prawego skrzydła nie zostały jednak wykorzystane przez napastników Biało-Zielonych. Jagiellonia stworzyła sobie okazję do zdobycia bramki w 6. minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego na bramkę uderzał Jesus Imaz. Piłka o 2 metry minęła słupek bramki Lechii. Trzy minuty później pojawiła się świetna szansa na zdobycie gola dla Lechii. W polu karnym Flavio Paixao zostawił piłkę Patrykowi Lipskiemu, a ten silnie strzelił, ale futbolówkę złapał Damian Węglarz. Przez kolejne kilka minut gra się uspokoiła, chociaż zauważalna była przewaga Biało-Zielonych. W 25. minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła Filipa Mladenovicia wykorzystał Artur Sobiech i strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później Sobiech ponownie pokonał Węglarza, ale tym razem arbiter spotkania dopatrzył się pozycji spalonej. Lechia nie spoczęła na laurach i nadal napierała na bramkę gości. W 33. minucie po znakomitej akcji prawą stroną boiska na bramkę uderzał Karol Fila. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki gości. Pierwszy celny strzał Jagiellonia wykonała w 35. minucie. Uderzenie piętą Patryka Klimali nie zaskoczyło Dusana Kuciaka, który pewnie złapał piłkę. Pod koniec pierwszej połowy ożywiła się gra ofensywna drużyny gości. W 40. minucie przed szansą stanął Bodvar Bodvarsson, jednak jego uderzenie ofiarnie przyblokował obrońca Lechii Michał Nalepa. W 42. minucie po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym Lechii zachował się Tomas Prikryl, który umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki Biało-Zielonych. Po wideoweryfikacji sędzia Mariusz Złotek odgwizdał pozycję spaloną jednego z zawodników Jagielloni i anulował gola.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków ze strony Jagielloni. Najpierw zagrożenia zażegnał Mladenović wybijając piłkę na rzut rożny, a chwilę później Zoran Arsenić nie zdołał dosięgnąć futbolówki i Kuciak spokojnie odprowadził ją wzrokiem poza pole gry. W 74. minucie po nieporozumieniu w defensywie Lechii goście wyrównali wynik meczu. Zdobywcą bramki zmiennik Ognjen Mudrinski. W ostatnich minutach spotkania do ataku ruszyli Lechiści. Wysokie posiadanie piłki i pressing nie pozwoliły jednak na stworzenie sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. W doliczonym czasie gry w dobrej okazji znalazł się Sobiech. Napastnik Lechii nie zdołał przechytrzyć ostatniego defensora Jagielloni i stracił futbolówkę.