Remis w starciu Lechii z Legią 0:0

2018-12-09 19:50:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali na Stadionie Energa Gdańsk z zespołem aktualnego mistrza Polski - Legii Warszawa 0:0.

Hit kolejki nie zawiódł oczekiwań kibiców. Na murawie oglądaliśmy zaciętą walkę od początku do końca. Piłkarze obu zespołów nie odpuszczali, walcząc o każdą piłkę. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a drużyny przekazywały sobie często inicjatywę z rąk do rąk. W 19. minucie groźny strzał z około 20 metrów oddał Joao Nunes, ale golkiper Legii Radosław Majecki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach w kierunku bramki gości uderzali także Daniel Łukasik, Tomasz Makowski i Flavio Paixao, ale dobrze w bramce zachowywał się Majecki lub próby Biało-Zielonych nie zmierzały do celu. W 38. minucie Legia wyprowadziła groźną kontrę zakończoną strzałem Michała Kucharczyka, ale świetnie w bramce interweniował Dusan Kuciak. Końcowe minuty pierwszej połowy rywalizacji, to walka w środku, gdzie żadna ze stron nie potrafiła zdominować przeciwników.

Druga odsłona meczu nie różniła się od pierwszej. Lechia i Legia toczyły wyrównany bój, pokazując dużą jakość i zaangażowanie. Początek drugiej połowy należał do Legii, ale która odważniej ruszyła do ataku, ale Lechia szybko odpowiedziała tym samym. Brakowało jednak groźnych strzałów i dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 90. minucie bardzo blisko szczęścia zdobycia zwycięskiego gola był Flavio Paixao, ale świetnie na linii bramkowej zachował się Majecki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.