28.10.2017, 00:00
    04.11.2017, 00:00

Remisowy mecz Lechii w Gliwicach. 1:1 z Piastem

2017-04-09 17:21:00
Piłkarze Lechii Gdańsk wiosną wciąż pozostają bez zwycięstwa w meczu wyjazdowym w Lotto Ekstraklasie. W niedzielę Biało-Zieloni zremisowali 1:1 w Gliwicach z Piastem, choć mieli sporo okazji do zdobycia więcej niż jednej bramki. Tę jedyną wykorzystał Mario Maloca.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli gdańszczan, bo już w 10. minucie Biało-Zieloni zostali zmuszeni do odrabiania strat. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gerarda Badii w polu karnym obrońców Lechii ubiegł Aleksandar Sedlar i strzałem głową z bliskiej odległości pokonał Dusana Kuciaka.

Wspomniane odrabianie strat nie zajęło Lechistom dużo czasu, bo raptem 120 sekund. Podanie z rzutu wolnego Rafała Wolskiego sprytnie przed bramką Piasta przedłużył Mario Maloca. Jego zagranie okazało się na tyle skuteczne, że piłka wpadła tuż przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Jakuba Szmatułę.

Po zdobyciu wyrównującego gola delikatną przewagę zyskali piłkarze Lechii, którzy skrupulatnie wyczekiwali na dogodną okazję do zadania jeszcze jednego celnego ciosu. Ta nadarzyła się w 33. minucie kiedy po zagraniu Lukasa Haraslina efektowną przewrotką popisał się Marco Paixao. W niedawnych spotkaniach Lechii z Ruchem i Zagłębiem podania Haraslina i strzały Marco kończyły się bramkami dla Lechii. Tym jednak razem bardzo dobrze interweniował Szmatuła i zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Kolejną wyśmienitą okazję do strzelenia drugiej bramki gdańszczanie stworzyli po przerwie, w 52. minucie. Znów w roli podającego wystąpił Haraslin, który zagrał na piąty metr przed bramkę Piasta do niepilnowanego Flavio Paixao. Ten zaś uderzył mocno, ale trafił tylko w poprzeczkę. Z kolei w 57. minucie asysty Haraslina pozbawił Patrik Mraz. Skrzydłowy Lechii wystawił piłkę na środek pola karnego do Flavio, który tym razem uderzył w światło bramki. Na linii bramkowej stał Mraz, który zagrodził piłce drogę do siatki. Następną szansę w 69. minucie miał zmiennik Haraslina - Simeon Sławczew, który uderzył potężnie z dystansu, ale i tym razem Szmatuła nie pozwolił piłce wpaść do bramki.

W końcówce spotkania Biało-Zieloni spróbowali jeszcze raz zaatakować bramkę gospodarzy, ale nie wykreowali sobie już żadnej stuprocentowej sytuacji i nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)

Bramki: Sedlar (10.)  - Maloca (12.)

Żółte kartki: Sedlar, Mraz - Borysiuk, Maloca

Piast: Szmatuła - Szeliga, Korun, Sedlar, Mraz - Badia, Murawski, Pietrowski (58. Jankowski), Flis (46. Zivec) - Papadopulos (42. Sekulski), Masłowski

Lechia: Kuciak - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak (61. Nunes) - Borysiuk - F. Paixao, Krasić, Wolski, Haraslin (67. Sławczew) - M. Paixao (81. Kuświk)