04.11.2018, 18:00
    10.11.2018, 18:00

Reprezentacja Polski wygrała z Koreą Południową

2018-03-27 22:41:00
Reprezentacja Polski w drugim marcowym meczu towarzyskim pokonała na Stadionie Śląskim Koreę Południową 3:2. Podobnie jak w poprzednim starciu z Nigerią z powodu infekcji wirusowej na boisku nie pojawił się pomocnik Lechii Gdańsk Sławomir Peszko.

W pierwszej połowie Polacy, a konkretnie Robert Lewandowski, mieli trzy świetne sytuacje do strzelenia gola. Najpierw w 11. minucie kapitan Biało-Czerwonych otrzymał celne podanie od Piotra Zielińskiego, ale źle przyjął sobie piłkę i nie mógł oddać strzału na bramkę Koreańczyków. Z kolei w 24. minucie Kamil Grosicki posłał dośrodkowanie w pole karne, gdzie był Lewandowski i tym razem oddał celny strzał głową, jednak tym razem snajpera Polaków powstrzymał golkiper rywali.

W 32. minucie Lewandowski wreszcie dopiął swego. Znów dośrodkowującym był Grosicki, a polski napastnik uprzedził obrońców Korei i po strzale głową posłał piłkę do siatki, kończąc tym samym ponad 300-minutowy okres bez gola Biało-Czerwonych w meczu reprezentacyjnym.

Tuż przed przerwą Grosicki do asysty dołożył bramkę. Skrzydłowy Polaków wykorzystał dobre prostopadłe podanie Krzysztofa Mączyńskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie gospodarzy wtorkowego meczu.

W drugiej części gry, szczególnie na jej początku więcej z gry mieli Koreańczycy, którzy poważnie zagrozili polskiej bramce, jednak dzięki dobrym interwencjom Łukasza Skorupskiego zachowali czyste konto. W kolejnych minutach Polacy przesunęli ciężar gry z dala od swojego pola karnego, jednak w końcówce meczu kompletnie stracili kontrolę nad meczem i przede wszystkim nad wynikiem. Po błędach Polaków w defensywie w 85. minucie najpierw Lee uderzeniem z dystansu zmniejszył straty swojego zespołu, a w 87. Hwang strzałem do pustej bramki doprowadził do remisu.

Ostatnie słowo w meczu należało jednak do podopiecznych Adama Nawałki. W doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego Piotr Zieliński ponownie wyprowadził Polaków na prowadzenie, a chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Polska – Korea Południowa 3:2 (2:0)

Bramki: Lewandowski (32.), Grosicki (45.), Zieliński (90.) – Lee (85.), Hwang (87.)

Polska: Wojciech Szczęsny (46. Łukasz Skorupski) - Łukasz Piszczek (46. Thiago Cionek), Kamil Glik (67. Tomasz Kędziora), Michał Pazdan - Artur Jędrzejczyk, Taras Romanczuk (30. Arkadiusz Milik), Krzysztof Mączyński, Maciej Rybus (84. Rafał Kurzawa) - Piotr Zieliński, Robert Lewandowski (46. Łukasz Teodorczyk), Kamil Grosicki

Korea Południowa: Sueng-gyu Kim - Min-jae Kim (38. Hee-Chan Hwang), Hyun-soo Jang, Jeong-ho Hong (46. Young-Sun Yun) - Yong Lee (46. Chul-Soon Choi), Sung-Yong Ki (80. Chang-Min Lee), Woo-young Jung, Joo-ho Park - Chang-hoon Kwon, Hueng-min Son, Jae-sung Lee (63. Shin-Wook Kim)

Żółta kartka: Rybus