Rollercoaster w Szczecinie. Pogoń 3:4 Lechia

2019-04-24 19:53:00
Po niesamowicie emocjonującym meczu Biało-Zieloni wygrali 4:3 z Pogonią Szczecin. Bramki dla Lechii zdobyli Konrad Michalak, Patryk Lipski oraz dwie Artur Sobiech.

Biało-Zieloni rozpoczęli mecz z Pogonią Szczecin z kilkoma zmianami w składzie. Na prawej obronie zaczął Karol Fila, w środku do składu wrócił Daniel Łukasik, na skrzydło Konrad Michalak, a miejsce Artura Sobiecha na szpicy zajął Flavio Paixao.

Biało-Zieloni zaczęli bardzo odważnie, kilka razy byli bardzo blisko zdobycia bramki. Doskonałe okazje mieli Lukas Haraslin czy Flavio Paixao, z kolei niewiele zabrakło, by Jarosław Kubicki miał przed sobą tylko pustą bramkę. W pierwszych dwudziestu minutach Lechia miała aż pięć dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. W odpowiedzi Pogoń miała tylko jedną, ale strzał jednego z Portowców zasłonił Błażej Augustyn. W kolejnych minutach Pogoń zaczęła przejmować inicjatywę, a Biało-Zieloni ograniczali się do kontrataków.

W drugiej odsłonie Pogoń od początku rzuciła się do ataku, co zaowocowało bramką. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Sebastiana Walukiewicza, który dał prowadzenie Portowcom. W odpowiedzi Lechia miała poprzeczkę po strzale Michała Nalepy. Kilka minut później dośrodkowanie Michalaka zatrzymało się na ręce jednego z obrońców, o czym sędzia dowiedział się z VAR, wrócił do tej sytuacji i podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Artur Sobiech. Dwie minuty później było już 1:2, podanie Mladenovicia wykorzystał Konrad Michalak. Lechia z prowadzenia cieszyła się tylko siedem minut. Wyrównał Zvonimir Kozulj. Ten sam zawodnik w 83. minucie popisał się pięknym strzałem z dystansu i było 3:2. Ale to nie był koniec emocji, bo już w 84. minucie Lipski doprowadził do wyrównania. I to nie było wszystko, bowiem w 89. minucie sytuację sam na sam perfekcyjnie wykorzystał Artur Sobiech.

32. kolejka LOTTO Ekstraklasy

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:4 (0:0)

Bramki: Walukiewicz (52.), Zvonimir Kozulj (80., 83.) – Sobiech (71., 89.), Michalak (73.), Lipski (84.)

Żółte kartki: David Stec, Tomas Podstawski – Filip Mladenović, Artur Sobiech.

Sędzia główny: Zbigniew Dobrynin

Pogoń Szczecin: Jakub Bursztyn - Jakub Bartkowski, Mariusz Malec, Sebastian Walukiewicz, Hubert Matynia - David Stec, Tomas Podstawski (77. Santeri Hostikka), Zvonimir Kozulj, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk - Adam Buksa.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Michał Nalepa Karol Fila - Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Daniel Łukasik - Lukas Haraslin (67. Mateusz Żukowski), Flavio Paixao (56. Artur Sobiech), Konrad Michalak (85. Steven Vitoria).