Rozkład jazdy Akademii Lechii Gdańsk

2017-04-21 10:15:00
Dopiero co część drużyn Akademii rozgrywała w środę swoje mecze ligowe, a już w najbliższy weekend czeka nas kolejna, pokaźna dawka spotkań o punkty. Oto przewodnik na najbliższe dni.

W sobotę w samo południe Juniorzy Starsi Lechii podejmą przy Traugutta 29 Bałtyk Koszalin. Biało-Zieloni to zespół czołówki tabeli CLJ, natomiast ich najbliżsi rywale zajmują miejsce w strefie spadkowej, ale w pierwszej rundzie gdańszczanie nieoczekiwanie ulegli Bałtykowi na wyjeździe 1:2. Teraz zapowiadają rewanż.

W niedzielę o godzinie 11 Juniorzy Młodsi zmierzą się w Lidze Międzywojewódzkiej z zespołem z Bydgoszczy. Drużyna CWZS, spadkobierca Zawiszy to bardzo wymagający rywal, natomiast podopieczni Dominika Czajki są nieobliczalni i jeśli skuteczność dopisze – na pewno są w stanie ten mecz wygrać. Warto przekonać się o tym osobiście.

Trampkarze Lechii, którzy w środę pokonali zespół z Bytowa 5:0 tym razem zmierzą się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Rywale zajmują 6 lokatę w tabeli rozgrywek wojewódzkich , a na własnym boisku zaliczyli 4 zwycięstwa, remis i 3 porażki. Podopieczni Macieja Durasia pojadą do Chojnic wygrać. Początek spotkania – 13.30.

W sobotę o godzinie 11 Lechia U-14 na Stadionie Ogniwa podejmie w derbach Gdańska drużynę Portowca. Biało-Zieloni zajmują 1, a ich rywale – ostatnie miejsce w ligowej tabeli, tak więc goli w tym spotkaniu zabraknąć nie powinno.

Zaraz po zakończeniu tego meczu, o godzinie 13, na boisko tego samego stadionu wyjdą zespoły Lechii U-13 oraz AP Dąbrowa. Rywale naszych Młodzików zajmują 6 miejsce w tabeli, a na wyjazdach często remisują. Biało-Zieloni w roli gospodarzy jak dotychczas zaliczyli jednak komplet zwycięstw i tym razem także powalczą o wygraną.

Trzecim tego dnia spotkaniem na stadionie Ogniwa Sopot będzie mecz Lechii U-12 z Wisłą Długie Pole. Mecz, który rozpocznie się o godzinie 15 będzie konfrontacją lidera tabeli zespołem, który zajmuje aktualnie ostatnie miejsce. Kibice powinni obejrzeć wiele bramek, a podopieczni Pawła Budziwojskiego postarają się wyśrubować fantastyczny bilans tego sezonu.

W niedzielę o godzinie 10 w Kolbudach turniej rozegra Lechia U-11. Biało-Zieloni zmierzą się z zespołami Sparty, Marko-Gol, Gedanii oraz FSP Gdańsk.