21.04.2021, 00:00

Rubin Kazań 1:0 Lechia Gdańsk w meczu sparingowym [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-21 16:29:00
Biało-Zieloni przegrali 0:1 w dzisiejszym meczu z Rubinem Kazań.

W porównaniu z wczorajszym meczem z SpVgg Greuther Fürth sztab szkoleniowy zdecydował się na trzy zmiany w pierwszej jedenastce. Zlatan Alomerović, Maciej Gajos i Jaroslav Mihalik zastąpili Dusana Kuciaka, Patryka Lipskiego i Żarko Udovicicia. Ostatnia dwójka znalazła się na ławce rezerwowych.

Pierwszy kwadrans meczu był bardzo wyrównany, sygnał do bardziej zdecydowanych ataków dała Lechia. Lukas Haraslin ruszył z indywidualnym rajdem, był faulowany, a z rzutu wolnego niecelnie strzelał Filip Mladenović. Chwilę później dwie świetne okazje miał Rubin, ale doskonale w bramce zachował się Zlatan Alomerović. W okolicach trzydziestej minuty dwa razy Biało-Zieloni byli blisko stworzenia sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale brakowało dosłownie centymetrów. W odpowiedzi Rubin przeprowadził akcję, po której strzelił jedynego gola w tym meczu. Zza pola karnego celnie strzelał Vyacheslav Podberezkin, a zasłonięty Alomerović nie miał szans na skuteczną interwencję. W 41. minucie mogło być 1:1, ale strzał Malocy z linii brakowej wybił jeden z obrońców.

Na drugą połowę zgodnie z przewidywaniami wyszła zupełnie inna jedenastka. Poza Alomeroviciem, na placu gry znaleźli się Żuk, Dymerski, Kobryń, Conrado, Wszołek, Kałuziński, Lipski, Udovicić, Sezonienko i Egy. Druga odsłona toczyła się w znacznie spokojniejszym tempie, w zasadzie oba zespoły nie stworzyły sobie żadnych klarownych sytuacji, poza dwoma strzałami Rubina nad bramką i jednym Egy'ego prosto w ręce bramkarza rosyjskiej drużyny. Na uwagę zasługuje również rajd Conrado z 57. minuty, gdy minął kilku rywali, ale niecelnie podawał do Egy'ego. Brazylijczyk w przekroju całej drugiej połowy był bardzo wyróżniającym się zawodnikiem. Ostatecznie wynik z pierwszej połowy się nie zmienił i Lechia przegrała z Rubinem Kazań 0:1.

Rubin Kazań - Lechia Gdańsk 1:0

Bramka: Podberezkin (34.)

Lechia (pierwsza połowa): Alomerović - Fila, Tobers, Maloca, Mladenović - Łukasik, Gajos, Makowski - Mihalik, Flavio, Haraslin.

Lechia (druga połowa): Alomerović - Żuk, Dymerski, Kobryń, Conrado - Wszołek, Kałuziński, Lipski - Udovicic, Sezonienko, Egy.