Rusza staż trenerski w Lechii Gdańsk

2018-12-14 11:43:00
Prelekcje trenerów, zajęcia praktyczne, warsztaty z psychologiem i wiele więcej czeka na uczestników stażu trenerskiego organizowanego przez Lechię Gdańsk. Kurs będzie w całości bezpłatny.

W dniach 18-22 grudnia w Lechii Gdańsk odbędzie się staż trenerski, który podzielony jest na pięć dni. Każdy będzie miał za zadanie przybliżyć kursantom inne aspekty, z którymi ma do czynienia trener w swojej codziennej pracy.

 

- Kursanci będą mieli możliwość obejrzenia jednostek treningowych, a także uczestniczyć w warsztatach, podczas których będą mogli dowiedzieć sie jak wygląda nasza codzienna praca, z jakich programów korzystamy i jak one działają. Staż powinien dać pełen obraz tego jak wygląda praca trenera, jak ją dzielimy, ile osób jest zaangażowanych w cały proces - powiedział przed rozpoczęciem stażu II trener Lechii Gdańsk Łukasz Smolarow.

 

Uczestnicy codziennie będą uczestniczyć w treningach pierwszej drużyny. Będą też zaproszeni na treningi wybranych roczników Akademii Lechii Gdańsk. 

 

Staż rozpocznie się od wykładów trenerów przygotowania motorycznego. Uczestnicy dowiedzą się jak poprawnie kontrolować ich postępy oraz w jaki sposób rozplanować treningi indywidualne. Wykłady poprowadzą trenerzy trenerzy przygotowania motorycznego Lechii Mariusz Szymkiewicz, Damian Korba i analityk Zbigniew Oszmana.

 

Drugi dzień bedzie poświęcony treningowi techniczno-taktycznemu oraz przygotowaniu mentalnemu. Swoje prelekcje wygłoszą Paweł Habrat - trener przygotowania mentalnego, oraz członkowie sztabu szkoleniowego - Łukasz Smolarow i Zbigniew Oszmana.

 

- Zależy nam na tym, żeby pokazać jak bardzo ważny jest element psychologii sportowej. Jak  umiejscowić psychologię w mikrocyklu treningowym. Jak ważna jest praca indywidualna, jak również praca z zespołem i sztabem. Zaprezentujemy jak w Lechii implikujemy trening mentalny w trening piłkarski - mówił trener przygotowania mentalnego Paweł Habrat.

 

Trzeciego dnia Jarosław Bieniuk opowie o treningu z formacją obrony, natomiast trener Maciej Kalkowski wspólnie ze Zbigniewem Oszmaną przybliżą aspekty treningu indywidualnego i programu dla młodych zawodników "Pro". Kolejnego dnia trener Piotr Stokowiec opowie o funkcjonowaniu klubu i sztabu szkoleniowego w Ekstraklasie, następnie trener Grzegorz Gregorczyk przedstawi funkcjonowanie Akademii Lechii Gdańsk. Na koniec wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na wspólne oglądanie ostatniego meczu Lechii w tym sezonie, który rozegramy z Górnikiem Zabrze.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się