04.11.2018, 18:00
    10.11.2018, 18:00

Śląsk Wrocław 3:1 Lechia Gdańsk

2018-04-30 20:00:00
W spotkaniu 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z zespołem Śląska Wrocław 1:3. Bramkę dla Biało-zielonych zdobył Sławomir Peszko.

Mecz pomiędzy Lechią Gdańsk, a Śląskiem Wrocław rozpoczął się spokojnie. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie częściej w posiadaniu piłki utrzymywali się Biało-zieloni. W 12. Minucie zawodnicy Śląska przeprowadzili szybką akcję, która zakończona została strzałem Roberta Picha z około 18 metrów. Słowacki skrzydłowy uderzył mocno, ale trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

Lechia w kolejnych minutach starała się długo budować atak pozycyjny, czekając cierpliwie na swoją okazję. W 21. minucie, po składnej akcji, w kierunku bramki uderzył Simeon Sławczew, ale zrobił to niecelnie. Minutę później znowu Bułgar znalazł się w doskonałej sytuacji do zdobycia gola, ale po zagraniu Filipa Mladenovica, z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki głową do siatki.

Wynik rywalizacji w 26. minucie spotkania otworzył Marcin Robak, wykorzystując rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Flavio Paixao. Kilka minut później wrocławianie zdobyli drugą bramkę, a na listę strzelców wpisał się Jakub Kosecki. W 37. minucie Lechia zmniejszyła straty. Flavio zagrał prostopadłą piłkę pomiędzy obrońcami do Sławomira Peszki, który w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Słowika. Pięć minut później Biało-zieloni mogli doprowadzić do wyrównania. Flavio Paixao znalazł w polu karnym niepilnowanego Lukasa Haraslina, który opanował piłkę i uderzył w kierunku bramki. Niestety słowacki skrzydłowy trafił tylko w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry pierwszej części meczu Śląsk ponownie znalazł drogę do naszej bramki. Do siatki trafił Kosecki. Popularni Wojskowi do przerwy prowadzili 3:1.

Po zmianie stron, pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. Mocny strzał z okolic pola karnego oddał Pich, ale świetnie na linii bramkowej interweniował Kuciak. W 60. minucie z dobrej strony pokazał się wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Joao Oliveira, który zszedł z futbolówką do środka i zdecydował się oddać strzał. Próba reprezentanta Szwajcarii do lat 21 okazała się jednak niecelna.

W 75. minucie w światło bramki uderzył Flavio, ale skutecznie, choć na raty, interweniował golkiper Śląska. Końcowe minuty poniedziałkowej rywalizacji były nerwowe, Lechia walczyła o zmianę niekorzystnego rezultatu, Śląsk natomiast dobrze się bronił i wyprowadzał groźne kontrataki. W 80. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Patryk Lipski, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystali defensorzy drużyny z Wrocławia, wyjaśniając sytuację. W doliczonym czasie gry blisko zdobycia bramki był Flavio, ale Słowik był bardzo dobrze ustawiony. Wynik ostatecznie nie uległ jednak zmianie, a Śląsk pokonał Lechię 3:1.

33. Kolejka LOTTO Ekstraklasy

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:1 (3:1)

Bramki: Marcin Robak (26. - kar.), Jakub Kosecki (30., 45+1.) - Sławomir Peszko (37.)

Żółte kartki: Tim Rieder, Robert Pich, Michał Chrapek, Jakub Kosecki (Śląsk) - Patryk Lipski, Paweł Stolarski, Joao Oliveira, Sławomir Peszko (Lechia)

Sędziował: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 14 315

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban (K), Igor Tarasovs, Mateusz Cholewiak - Jakub Kosecki (88. Mateusz Lewandowski), Tim Rieder (74. Dragoljub Srnić), Augusto, Michał Chrapek (81. Kamil Vacek), Robert Pich, Marcin Robak

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (K) - Paweł Stolarski, Ariel Borysiuk, Michał Nalepa, Filip Mladenović (87. Adam Chrzanowski) - Daniel Łukasik (68. Milos Krasić), Simeon Sławczew - Lukas Haraslin (56. Joao Oliveira), Patryk Lipski, Sławomir Peszko - Flavio Paixao